Необмежені можливості людей з інвалідністю

Люди з особливими потребами можуть пристойно заробляти. В Інтернеті. ВГО «Спліка робітничої молоді» у містах України провела для інвалідів семінар «Повір в себе – отримай цікаву роботу!», в рамках якого провела презентацію спеціалізованого порталу для пошуку роботи людям з інвалідністю. Представники організації знають: рідко, коли ці люди нічого не вміють робити. Їм просто треба заявити про себе

«На початку своєї громадської діяльності я постійно жалілася на своє життя і хворобу, але зрозуміла, що повинна служити для користі своєї держави, я маю прикладати своїх «інвалідних» зусиль, щоб покращити життя для себе і оточуючих. Якби я не була інвалідом, я б не досягла стільки, моя хвороба зробила мене сильнішою». – так розпочала свій виступ Ірина Крошко – голова «Українського конгресу інвалідів» в Луцьку.

Семінар «Повір в себе – отримай цікаву роботу!» був покликаний не лише згуртувати інвалідів,а й переконати їх, що вони унікальні, потрібні світу – навіть, якщо стан здоров’я не ідеальний.

Діагноз і група інвалідності – не перешкода для улюбленого заняття. Молодим, працелюбним та активним – в допомогу Інтернет.
Всеукраїнська громадська організація «Спілка робітничої молоді» на семінарі презентувала Інтернет-портал robimo.org. Голова осередку Анатолій Подрейко пояснює:

«Нині в державі молоді дуже важко отримати роботу. Я вже не говорю про інвалідів. Якщо навіть людині з особливими потребами вдається влаштуватись, то на неї чекає часто-густо не найкращим чином обладнане робоче місце і м`яко кажучи, невелика зарплатня. За моїми даними, в середньому, інвалід отримує до тисячі гривень заробітної платні. Конкуренція серед роботодавців – ось основна мета, яку переслідували, задумавши проект. А також – можливість права вибору для інваліда. Вибору улюбленої справи, хорошого роботодавця…Повірте, вибір – це те, чого зазвичай позбавляють цих людей.»

Від інших Інтернет-ресурсів для людей з особливими потребами портал robimo.org відрізняється тим, що замінює собою кілька сайтів.

«Ціль проекту полягає в об`єднанні двох інтересів: з одного боку – молодь з обмеженими можливостями, яка шукає роботу та реалізацію в житті; з іншого – працедавці, які шукають для себе корисного працівника.» – пояснює голова ВГО «Спілка робітничої молоді» Анатолій Подрейко, – «Наша мета – задовольнити потреби обох сторін. Щоб усім було цікаво на нашому порталі, де ми пропонуємо для молоді:

– По-перше багато цікавої перевіреної інформації, так звана стратегія “все під рукою”, коли людина необхідне може знайти лише на одному ресурсі;
– По-друге – чітка та зручна система пошуку.

Кожен, хто хоче внести щось цікаве та важливе – зможе це зробити через наш ресурс. Для цього створено спеціальний “аккаунт-кабінет”, де відвідувач може сам публікувати новини, фотографії, оголошення. Тобто, самостійно управляти потоками інформації. Портал – це своєрідна соціальна мережа, на кшталт «Facebook» чи «Вконтакте», але має менше розважальне – більше ділове спрямування.»

Заповнити резюме на сайті дуже просто. Треба заповнити спеціальну табличку. Крім того, на портал можна самотужки додавати фото та відео. Звісно, поки ресурс молодий, організатори не обіцяють миттєвого працевлаштування. На розкрутку треба час. Принаймні, людина має можливість заявити про себе, знайти однодумців та друзів. Врешті-решт, просто визначитися, в якому роді занять хотіла б проявити себе.

Символ допомоги інвалідам у пошуку своєї стежки організатори вибирали протягом кількох місяців. В конкурсі переміг гном Роботін. Він зображений на логотипі порталу. Адже, гноми ще з часів Стародавнього Світу символзують піклування, захист, заступництво. Як у міфології, так і у фольклорі ці істоти зображені добрими й працьовитими.

«Крім того, гном символізує енергію матеріального світу, бажання та пристрасті. Колесо («колесоФортуни») говорить про те, що все мінливе. У символі укладена неймовірна життєва сила.Фінансові перспективи й можливості зростання. В даний час ви готові до досягнення вищого щабля своїх професійних сходів.

Сходження гнома на гору з вогненним колесом Фортуни означає особисте піднесення в бізнесі або в досягненні намічених цілей », – каже голова ВГО «Спілка робітничої молоді».

Також під час семінарів обговорювали, як живеться інвалідам в Україні. Наскільки дбає про них держава. Голова «Українського конгресу інвалідів» Ірина Прошко розповідала про всі правові аспекти, нормативні документи і як ними користуватись. «Я – інвалід, я маю на це право.», – з цим переконанням залишали семінари учасники. До речі, в заходах взяло участь кілька сотень людей з особливими потребами. «Якщо вони зрозуміли, що можуть бути потрібними і корисними світу – тоді семінар вдався», – кажуть організатори.

Довідка:

За даними Міністерства праці та соціального захисту населення, в Україні – 2,6 мільйони інвалідів (це 6% від загальної кількості населення). З них – 1,5 мільйони працездатного віку. Причому, з них кожен третій – молодий. На початок 2010 року на підприємства задіяні лише 416 900 осіб. Це 26, 7% від загальної кількості працездатних інвалідів.

Автор: Анатолий Викторович