Прийняли участь у Народній колегії

Міністр соціальної політики України – Наталія Королевська звітувала перед громадськістю про перші 100 днів на посаді.

Представники «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» прийняли участь у Народній колегії, що проходила в «Київському міському будинку учителя». На якій обговорювалися з Міністром соціальної політики України Наталією Королевською актуальні проблеми людей з особливими потребами та пріоритетні напрями подолання соціальної несправедливості.


IMG_3635

Міністерство соціальної політики на підставі зробленого аудиту соціальної сфери визначило 3 пріоритетні напрями подолання соціальної несправедливості. Про це сьогодні заявила Міністр Наталія Королевська під час Народної колегії, звітуючи перед громадськістю про перші 100 днів на посаді.

«За 100 днів ми провели аудит соціальної сфери. Я особисто відвідала 19 установ соціальної сфери у 6 регіонах. Я знаю реальну ситуацію. Стільки несправедливості та людського болю, з якими я зіштовхнулася за цей період, я не бачила за все своє попереднє життя», – зазначила Наталія Королевська.

За її словами, на підставі зробленого аудиту було визначено 3 пріоритетні напрями подолання соціальної несправедливості. Перший напрям – погашення боргів із зарплат. «Я вважаю, що борги перед людьми – це ганьба, їх не повинно бути. Коли я прийшла в Міністерство, заборгованість по фондах соціального страхування складала 1,3 мільярда гривень, а борги по зарплаті «бюджетникам» – 214 млн. грн. Ми взяли ситуацію під контроль, і на сьогодні цих боргів немає, люди отримують свої гроші вчасно. І така ситуація має сприйматися не як досягнення, а як норма», – сказала вона.

Міністр також зазначила, що зараз працює над тим, щоб вирішити проблему, яка тягнеться вже років 15, – борги підприємств-банкрутів, які винні людям понад 400 млн. грн. «Для того, щоб її вирішити, ми запропонували створити відповідну гарантійну структуру, що виплатить зарплати у разі банкрутства підприємства», – поінформувала вона.

IMG_3673

Другий напрям, за словами Наталії Королевської, – подолання несправедливості в пенсійній системі. «З одного боку, ми маємо подолати «зрівнялівку», коли люди з різним стажем отримують однакові пенсії. А з іншого – залежність розміру пенсії від року її призначення: не мають люди однієї професії та з однаковим страховим стажем отримувати різні за розміром пенсії», – зазначила вона.

Третій напрям – посилення захисту найуразливіших категорій громадян – дітей-сиріт, ветеранів, інвалідів, чорнобильців, малозабезпечених. «Наша мета – кожна «соціальна» гривня має доходити до людей, які найбільше потребують допомоги. А це чималі суми. Так за три місяці з початку року Пенсійним фондом виплачено 61,8 млрд. грн. На державні соціальні допомоги – майже 9,5 млрд. грн. Фондами державного соціального страхування виплачено майже 6,6 млрд. грн.», – відзначила Міністр.

На сьогодні, повідомила Міністр, розроблено близько 100 проектів, спрямованих на усунення соціальної несправедливості щодо різних категорій громадян, починаючи від пенсіонерів і закінчуючи дітьми-сиротами. 30 з них уже прийняті Урядом і знаходяться на стадії практичного втілення.

Разом з тим Міністерство прагне змінити стандарти соціального обслуговування. «Усі соціальні установи мають працювати на людей, а не на своїх керівників. Пенсіонер, який приходить до Пенсійного фонду, має отримати вичерпну допомогу та почуватися гідно. Безробітний, який прийшов до центру зайнятості, має отримати допомогу з працевлаштування у повному обсязі та у ввічливій формі. Субсидії мають нараховуватися автоматично. Допомога на дітей при народженні має нараховуватися з мінімальною кількістю довідок та швидко тощо», – наголосила Міністр.

Говорячи про те, чому звітує саме перед Народною колегією, Наталія Королевська зазначила: «У моєму розумінні вирішення проблем має відбуватися не взагалі, а для конкретних людей. Про результати нашої роботи мають сказати люди, а не дані статистики».

http://www.mlsp.gov.ua/