Відкриття 39-ї «Молодості»

24 жовтня о 16.30 у Культурному центрі «Кінотеатр «Київ» відбулася урочиста церемонія відкриття   39-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодості». Приємно що цього року молодь з інвалідністю «Спілки громадських організацій Києва»  в рамках проекту «Світ без обмежень» може вільно відвідати цєй кінофестиваль.

   «Молодість» починалася у 1970 із дводенного фестивалю-огляду студентських фільмів Київського державного інституту театрального мистецтва, на котрому було презентовано усього 33 стрічки. Сьогодні ж молодий та зелений паросток перетворився на тижневе свято світового масштабу, а молодого кіно – стало у 100 разів більше (цьогоріч до показу планують приблизно 300 фільмів)!
Із самих початків географія фестивалю не була обмежена українськими теренами, до нього також долучаються режисери-дебютанти, котрі уже полишили студентські лави: свої роботи презентують професійні та кінематогафісти-початківці Болгарії, Грузії, Вірменії та Росії. За часів перебудови у фестивалі також брали участь, також фільммейкери країн Балтії, Казахстану, Азербайджану та Німеччини. Фестиваль не тільки розростається географічно: попри зрілість самого конкурсу презентовані стрічки – в аванґарді сучасного мистецтва. Так у 1989 році у Києві вперше на теренах колишнього СРСР було показано зразки московського та ленінградського паралельного кіно, знятого на вузьку плівку: фільми Максима Пежемського, братів Алєйнікових, Генадія Юфіта викликали гострі дискусії про шляхи розвитку нового кінематографа.
    Натомість шлях самого фестивалю уже в незалежній Україні пролягав до вершин визнання: і у 1993 році його було названо міжнародним згідно стандартів Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF), а тепер «Молодість» – серед 12-ти найкращих у світі фестивалів за рейтингом (FIAPF).
Сьогодні конкурсна програма фестивалю – це студентські стрічки, перші професійні короткометражні та повнометражні ігрові. Саме «Молодість» відкрила світові імена знаних тепер кінематографістів, як-то: Фред Келемен, Том Тиквер, Франсуа Озон, Андраш Монорі, Олексій Балабанов, Денис Євстигнеєв, Стівен Долдрі. Дебютантів «Молодості» пізніше відзначали «Золотою пальмовою гілкою» (Брюно Дюмон) та «Оскаром» (Ален Берлінер). Позаконкурсна програма фестивалю традиційно вітає глядача ретроспективами найвизначніших кіношкіл та провідних майстрів світового кіно, а також програмами найновіших українських та зарубіжних фільмів.
У жилах «Молодості» разом зі свіжою кров’ю неодмінно тече і витримана у кращих традиціях та випробувана часом кров митців світової величини, саме тому з 1997 року на «Молодості» їх також відзначають премією за внесок у світове кіномистецтво. У різний час нагороду отримали Маріо Монічеллі, Єжи Гофман, Етторе Скола, Федір Боднарчук та Ірина Скобцева.
    Приємно відзначити що цього року 39 МКФ «Молодість» відкрив свої двері людям з інвалідністю, надавши для них запрошення на відвідування кінофестивалю.
Від імені «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» висловлюємо щиру подяку організаторам за внесок у процес інтеграції в культурне середовище молоді з особливими потребами.

Бажаючі відвідати кінофестиваль можуть звернутися за тел. 227-30-07
Детальна інформацій про кінофестиваль:
http://www.molodist.com/program_catalogue