10 гаджетів для людей з особливими потребами

Сьогодні ми пропонуємо огляд гаджетів, які дозволяють зробити життя людей з особливими потребами більш комфортним. Але все ж потрібно пам’ятати, що гаджети – лише посередник для допомоги, яку повинне надавати людям з інвалідністю все суспільство.

Стилус у зубах

Компанія Griffin вирішила зробити можливим користування гаджетів з сенсорними екранами для людей з обмеженими можливостями, а точніше для тих, у кого є проблеми з руками. Так з’явився стилус MouthStic – перший в світі стилус, який управляється ротом. За зовнішнім виглядом він чимось нагадує трубку від маски для снорклінга. У нього навіть є м’яка силіконова насадка для рота, яка є змінною.

1
1-2
Стилус MouthStick від компанії Griffin

Стилус MouthStick ідеалі для iPad, а також його можна використовувати для управління будь-якими гаджетами з сенсорними екранами. Ергономічність і гнучкість стилуса дозволяє людині при маніпуляціях з екраном не напружувати м’язи шиї, а значить не втомлюватися. За необхідності стилус MouthStic можна використовувати і для роботи зі звичайною клавіатурою.

Система Communicaid

2
Система Communicaid для слабкочуючих людей

Система Communicaid, створена дизайнером Джэ Пюн, призначена, щоб допомогти слабкочуючим і глухим людям. До складу системи входить візуально-звукова станція та спеціальні окуляри, які візуально сповіщають нечуючу людину про такі звуки, як звук дверного дзвінка, пожежної тривоги та телефонного дзвінка. Користувач буде бачити ці звуки як миготливі піктограми. Окуляри виконують ті ж функції на вулиці, тільки значки проектуються на їхні скла. Доповненням до системи є спеціальний комунікатор, покликаний допомогти людині спілкуватися з оточуючими людьми.

Високотехнологічна тростина для слабкозорих та літніх людей

3
Високотехнологічна тростина The Aid

Тростина «The Aid», створена литовським дизайнером Егле Угинтайте, є не тільки тростиною для незрячих і літніх людей в традиційному її розумінні, але і гідом, і сенсором стану здоров’я. У тростину вбудований GPS-навігатор, який дозволить людям з інвалідністю та людям похилого віку вільно орієнтуватися в лабіринтах вулиць. До комплекту з тростиною входять навушники, за допомогою яких надходять голосові підказки, в якому напрямку рухатися. Тростина «The Aid» постійно стежить за частотою пульсу, температурою тіла користувача та за тиском і виводить дані на невеликий екран. Крім цього, дані можна в режимі онлайн передавати лікареві. На голівці тростини є кнопка SOS, натискання якої дозволяє зв’язатися з медцентром й автоматично повідомляє поточне місце розташування людини.

Розумний годинник для слабкочуючих

4
Розумний годинник Moneual Smart Care

На гребні популярності «розумних» годинників з’явився годинник-смарфтон Moneual Smart Care, призначений для нечуючих і слабкочуючих. Пристрій реагує на тривожні звуки, такі як пожежна сигналізація, повідомлення про НС, звук киплячої води, плач дитини тощо вібровикликом і повідомленням на дисплеї. Є й аварійний режим, коли годинник сам телефонує від імені користувача до служби порятунку.

Електрокар для людей з інвалідністю

5
Електрокар Kenguru EV.

Компанія Community Cars запропонувала цікаве рішення для людей з особливими потребами, які хочуть керувати автомобілем. Пристрій – це швидше оболонка для крісла-коляски, ніж звичне авто. Електрокар Kenguru EV зроблений з вуглепластика. Він може розвивати швидкість до 45 км/год. Заряду батареї вистачає на 70-110 км шляху.

5-2
Система керування автомобілем.

Система управління аналогічна тій, що встановлена на мотоциклах або скутерах. У задній частині автомобіля – двостулкові двері, які дозволяють потрапити в автомобіль людині у візку без сторонньої допомоги.

Сноуборд для людей з інвалідністю

6
Сноуборд для людей з інвалідністю від Дейва Лі.

Дейв Лі сконструював принципово новий спортивний снаряд, який дозволить повернутися на гірськолижні схили райдерам, які до недавнього часу через стан здоров’я зробити цього не могли. До реалізації цього проекту Дейва Лі підштовхнула історія професійного сноубордиста Тіма Остлера, який після нещасного випадку в хавпайпі залишився паралізований нижче пояса. Він навіть мріяти не міг про катання. Але завдяки сноуборду Дейва повернення Тіма до сноубордингу відбулося.

Visual Assistance Card для незрячих

7
Visual Assistance Card для незрячих

Концепт Visual Assistance Card дозволяє незрячим людям зберігати конфіденційність банківської карти і вводити код самостійно. Visual Assistance Card, цифри на який нанесені за допомогою шрифту Брайля, поміщується поверх зчитувального пристрою. Це дозволяє незрячій людині вільно набрати свій секретний код і самостійно розплатитися кредиткою.

8
Интерпретатор шрифту Брайля Braille Interpreter.

А для людей, які втратили зір, але мову Брайля поки не вивчили, ідеально підійде інтерпретатор шрифту для незрячих Braille Interpreter. До когорти цих гаджетів можна віднести і цифровий коригуючий екран для людей з порушенням зору i-Free.

Альтернативне інвалідне крісло Tek RMD

9
Інвалідне крісло Tek RMD

Дивний гаджет для людей з проблемами опорно-рухового апарату придумали в Туреччині. Інвалідне крісло принципово нової конструкції, що отримало назву Tek RMD, дозволяє людям з параплегією самостійно стояти, полегшує пересування та вчинення щоденних завдань у приміщенні. За основу розробники Tek RMD взяли популярний сьогодні сегвей, а тіло людини кріпиться спеціальними фіксаторами.

Кубик-Рубік для незрячих

10
Кубик-Рубик від Zhiliang Chen.

Zhiliang Chen адаптував відому гру Кубик-Рубік для незрячих, зробивши ребра з шести різних матеріалів: дерева, металу, пластмаси, тканини, каменю і каучуку. Різні за текстурою матеріали допомагають незрячим людям розпізнавати ребра та збирати цю популярну головоломку.

Джойстик для керування автомобілем

12
Джойстик для керування автомобілем.

Винахідники з Іспанії презентували пристрій, що дозволяє управляти автомобілем без участі ніг за допомогою тільки однієї руки. Маніпулятор нагадує звичайний джойстик. Він дозволяє загальмувати, додати газу, повернути і перемкнути швидкість. Пристрій дозволить людям з особливими потребами комфортно керувати автомобілем. До того ж, електроніку авто можна налаштовувати під себе, враховуючи координаційні і силові особливості.

До речі…

11
Коді МакКасланд.

11-річний Коді МакКасланд – володар 20 штучних ніг, які дозволяють йому брати участь у багатьох видах спорту: бігу, карате, гонках на велосипеді, плаванні, хокею та водних лижах. Мало того, у багатьох видах спорту йому вдається, незважаючи на відсутність власних ніг, перемагати своїх здорових однолітків. Цілеспрямований хлопчик мріє здобути паралімпійське золото, і сподіваємося, що його мрія обов’язково здійсниться.

Джерело: http://naiu.org.ua/component/content/article/17-live/3878-10-gadzhetov-dlya-lyudej-s-ogranichennymi-vozmozhnostyami