Лекція з основ комп’ютерної грамотності для учасників проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму»

Лекцію з основ комп’ютерної грамотності було проведено «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» в рамках реалізації проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє».

«Що таке комп’ютерні віруси? Як уберегтися від них? Чи впливають комп’ютерні віруси на моє здоров’я? Що воно таке – соціальні мережі? Як за допомогою Інтернету знайти своїх знайомих, друзів та однокласників?» – саме таким запитанням було присвячено наступну лекцію з основ комп’ютерної грамотності «Перші кроки користувача ПК», яку було проведено в рамках проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму». Лекцію прочитав ІТ-спеціаліст Віталій Пчолкін.
«Кожен користувач має знати, що перед тим як увійти до мережі Інтернет бажано захистити свій комп’ютер від можливих небезпек. Одною з таких небезпек є, звичайно, комп’ютерні віруси – це невеликі програми, написані програмістом високої кваліфікації, здатні до саморозмноження й виконання різних деструктивних дій. На сьогоднішні відомо понад 50 тис. комп’ютерних вірусів. Фізичному здоров’ю людини вони загрози не несуть, а от для Вашого комп’ютера вони можуть бути достатньо небезпечними, – розповідає Віталій. – Віруси можуть заважати Вашій роботі на ПК, пошкодити збережені дані, вплинути на стабільну роботу комп’ютера і навіть призвести до фізичної поломки Вашого ПК».
Для того, щоб уберегти свій комп’ютер від вірусів, кожен із нас має використовувати антивірусні програми, які захищають його й забезпечують стабільну роботу ПК в безмежному просторі Інтернету. Який антивірус обрати? Вибір антивірусної програми – не таке важке завдання, адже існує багато рішень, відповідно до потреб користувача. Наприклад, комп’ютери СПІЛКИ вже не один рік захищені антивірусним програмним забезпеченням від найкращого світового виробника антивірусних продуктів – «Лабораторії Касперського».
Раджу використовувати тільки найкращі, а головне ліцензійні антивірусні програми.  З ними, Ви будете безпечніше почуватися при роботі з ПК та зможете вберегти його від поломки, а також попередити зараження файлів.

IMG_6273

«Однокласники, Facebook, ВКонтакте – це що? Якийсь клуб зустрічей?» – чуємо наступне запитання від учасників лекції.
«Так, щось на зразок того, але трошки складніше, – із посмішкою відповідає Віталій. – Сучасне прагнення до спілкування відрізняє теперішню людину від тієї, якою вона була лише кілька років тому. Спілкування за інтересами, спогадами та іншими критеріями об’єднує різні групи людей не тільки в одній країні, а й в усіх куточках світу. Щоб допомогти цьому спілкуванню, створюються соціальні мережі. Це спеціальні сайти, де можна зареєструватися, щоб потім обговорювати цікаві питання.
У 1995 р. з’явилася перша соціальна мережа – Classmates.com. Це прообраз наших Однокласників, про які ви запитували. На цих сайтах люди, які колись навчалися разом, знаходять один одного. Тут вони діляться своїми радощами, перебуваючи за тисячі кілометрів від старих знайомих. Завдяки соціальним мережам Одноклассники, Facebook, ВКонтакте можуть знайти один одного давні друзі, знайомі – ті, хто колись щось недоказав і не зважився пояснити своє ставлення до тієї (того), з ким розлучилися нещодавно або десятки років тому.
Соціальні мережі об’єднують мільйони користувачів, які зав’язують дружбу, діляться відеороликами, виставляють улюблену музику, просто спілкуються, в будь-який час.
Ми впевнені, що й Вам, шановні учасники лекції, соціальні мережі стануть до вподоби, але пам’ятайте: хоч як би не зростав світ високих технологій, особисте спілкування, як і раніше, залишається найкращим варіантом».
Тож на прощання Віталій побажав учасникам лекції гарної та безпечної мандрівки широкими просторами Інтернету та добрих нових знайомств у соціальних мережах.

Особлива подяка: компаніям «Лабораториія Касперського», Epson, ASBIS Україна за підтримку наших проектів та сприяння у покращенні становища людей з інвалідністю в суспільстві.

Автор: Олександр Ворона
Редактор: Вікторія Скрипник