Підкорювачі Всесвіту

11 червня, 13:00, місце вильоту – Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3, космодром – Київський Планетарій, унікальний сферичний кінотеатр «ATMASFERA 360». Політ був організований в рамках реалізації проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Як це було – розповідають учасники польоту-екскурсії Всесвітом.


Побувати на іншому боці галактики в 70 років – здавалося б, неможливо, але для нас у той день були зруйновані всі бар’єри. Ми мандрували безкраїми просторами Всесвіту, пізнали потаємні куточки інших планет і туманностей.

Це стало нашою реальністю за підтримки керівництва нового культурного центру, побудованого в кращих традиціях технологій третього тисячоліття, – сферичного кінотеатру, оснащеного сучасною цифровою проекційною системою в планетарії «Атмосфера 360». Отже! 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, пуск!.. Політ починається.

art-космос-красота-вселенная-355555

Перша програма – «Історія Всесвіту». Те, як розвивався наш світ, моделюється на куполі за допомогою сучасних технологій: від народження зірок, туманностей і галактик до появи життя на нашій планеті.
Друга програма – «Еволюція життя». Це захоплююча подорож у минуле планети Земля: як з’явилось життя, як воно розвивалось протягом тисячоліть, як народилась перша людина.

vselennaya01

Після перегляду хочеться змінити цей світ на краще, любити і берегти нашу рідну Землю. Найперший результат, який ми отримали, – це добре, щире, уважне ставлення організаторів до нас, створення безперешкодного підходу до об’єктів відвідування, доброзичливі й уважні волонтери, які допомагали нам при пересуванні. Нас підвезли автобусом аж до службового входу, аби менше було східців, забезпечили зручними місцями в залі перегляду. І, що дуже важливо, забрали нас з місць проживання і відвезли назад до них, аби нам було легше фізично під час екскурсії.

Такі проекти – це прагнення допомогти людям з інвалідністю отримати все необхідне для повноцінної участі в житті суспільства; ця допомога є воістину безцінною. Адже коли біда приходить в дім, найголовніше розуміти, що про тебе піклуються, що ти не один: тоді легше впоратись з нею – і морально, і фізично.

Важливо, щоб люди поважного віку не відчували себе покинутими, що їх проблеми не байдужі іншим.

Ми надзвичайно вдячні за таку важливу підтримку – фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» та проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму», який реалізує команда «Спілки громадських організацій інвалідів Києва». Цей проект забезпечує нам емоційно комфортне існування в соціальному середовищі, заохочує нас до різних освітніх і культурних заходів: екскурсій, зустрічей один з одним, консультацій з лікарями. Завдяки таким проектам хочеться жити, вірити в людей і в добро.

Автор: учасниця проекту Індик Аліна Антонівна