Українські паралімпійці стали четвертими на Паралімпіаді в Лондоні

Туманний Альбіон сьогодні прощається з усіма паралімпійцями-учасниками ХIV літніх Паралімпійських ігор в Лондоні. І хоча ці ігри для української команди були дещо неоднозначними через скандал з золотою медаллю Марії Помазан, що тривав практично впродовж усієї Паралімпіади і завершився для нас заміною медалі найвищого ґатунку на срібну нагороду, в цілому, вони були досить успішними. Адже вже вдруге національна паралімпійська збірна команда утримує четверту позицію у неофіційному заліку Паралімпійських ігор. Причому, цьогоріч наші паралімпійці вибороли вже 84 медалі, серед яких 32 золоті, 24 срібних та 28 бронзових нагород. Це на 10 медалей більше, ніж у Пекіні-2008, у тому числі – на 8 золотих нагород.

Досягти такого тріумфального успіху було нелегко: адже у всіх, без виключення, видах спорту спортивні досягнення паралімпійців значно зросли. Досить часто бронзові нагороди наших спортсменів, а то й, навіть, четверті місця, прирівнюються до найвищих досягнень попередніх Ігор.

Втім, наші паралімпійці вкотре довели, що вони можуть боротись за першість Паралімпійських ігор потужно, сильно, не зважаючи ні на що. Адже вони – кращі із кращих.

Сьогодні, коли Лондон передає справжню естафету вогню, сили духу та нестримної любові гарячому та невгамовному Ріо-де-Жанейро, ми вкотре радіємо успіхам наших спортсменів, у честь яких 32 рази лунав Гімн України та 84 разів підіймався Прапор нашої Вітчизни тут, у Лондоні. Кращими серед кращих стали Прологаєва Наталя (3 золотих та 1 срібна нагорода у плаванні), Веракса Максим (3 золотих та 1 бронзова нагорода у плаванні), Богодайко Євгеній (2 золоті та 2 срібні нагороди у плаванні), Павлик Роман (2 золоті та 2 срібні нагороди у легкій атлетиці), Царук Юрій (2 золоті нагороди у легкій атлетиці), Дементьєв Єгор (2 золоті нагороди у велоспорті) та багато-багато інших українських атлетів, які щодня виборювали для України медалі різного ґатунку. Втім, загалом серед українських паралімпіців аж 22 спортсмени отримали золоті нагороди, а це, погодьтесь – достойний результат.

Віриться, що кожен виступ кожного із спортсменів, котрі представляли Україну на Паралімпіаді-2012, багаторічна кропітка великої команди, яка забезпечила достойний лондонський результат – керівництва Національного паралімпійського комітету України, Українського центру з фізичної культури і спорту «Інваспорт», тренерів, лікарів тощо – буде високо оцінено нашою державою, суспільством. А потужні виступи українських паралімпійців тут, у Лондоні, стануть запорукою для повної реалізації прав і свобод для усіх, без виключення, громадян України, у тому числі – людей з інвалідністю.

Згадаймо, більше декади тому, на урочистій церемонії відкриття Ігор, ведучий церемонії, відомий британський фізик-теоретик Стівен Хокінг, прикований багато років до інвалідного візка, метафорично відкривав Всесвіт для усіх 4200 атлетів з 166 країн світу та закликав усіх дивитись у небо, відкриваючи для себе нові зірки, новий світ. Під час Ігор вже без метафор Україна відкрила себе для Всесвіту – саме через паралімпійський подвиг усіх 150 спортсменів, які гідно представили нашу державу на ХIV літній Паралімпіаді.

Зараз, коли відгриміли прощальні феєрверки Лондону-2012, є відчуття щемкого суму, що так швидко пролетіли усі 11 змагальних днів, що дечого у силу об’єктивних і суб’єктивних причин не вдалось досягти. Але перед українськими паралімпійцями стоїть нова ціль – Паралімпіада-2016, яку вони, ми певні, візьмуть ще яскравіше, ще красивіше, ще потужніше!

Прес-служба НКСІУ