Юрій Павленко: "Національним планом дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" встановлено всі пріоритети державної дитячої політики, і всі посилання на нестачу коштів, ресурсів чи компетенції на його виконання не мають жодних виправдань"
27 березня Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко взяв участь у роботі прес-клубу, який відбувався за підтримки Всеукраїнського громадянського соціально-політичного об’єднання Національна Асамблея інвалідів України та Міжнародного Фонду "Відродження" у прес-центрі медіахолдінгу "Главред". Учасники прес-клубу спілкувалися на тему "Критичні реалії ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів українською державою та дотримання прав інвалідів в Україні в умовах викликів глобальної економічної та фінансової кризи".
В заході взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів війни та інвалідів, голова Національної Асамблеї інвалідів України Валерій Сушкевич, заступник Міністра праці та соціальної політики України Сергій Бичков та заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України В’ячеслав Негода.
Національна Асамблея інвалідів України провела громадський моніторинг щодо дотримання прав людей з інвалідністю в Україні. Його мета – розробка рекомендацій щодо адаптації до міжнародних стандартів, передбачених законодавством України міжнародним стандартам передбачених Конвенцією ООН про права інвалідів.
Валерій Сушкевич розповів, що підсумки моніторингу виявили глибокі проблеми, які існують в Україні із дотриманням прав людей з інвалідністю, в тому числі у сфері виконання відповідних нормативних актів. Він наголосив, що деякі органи центральної влади виступають проти ратифікації Конвенції Верховною Радою України до того часу, доки держава не зможе забезпечити повне виконання законів стосовно прав інвалідів.
"Це неприпустима позиція і на моє переконання, необхідно якомога швидше ратифікувати Конвенцію, а вже потім, підводити законодавчу базу до її положень та стандартів. Тим більше, що Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту змогло досягти успіху у ратифікації Конвенції ООН про права дитини та у прийнятті Закону України "Про Загальнодержавну програму Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року, – зазначив Валерій Сушкевич.
У свою чергу Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко підтримав думку лідера Національної Асамблеї інвалідів України щодо необхідності ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів і зазначив, що в напрямку захисту прав дітей, які мають інвалідність, вже вдалося досягнути помітних результатів.
"З прийняттям Закону України Про Загальнодержавну програму Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року політика держави у захисті прав дітей-інвалідів виходить на якісно навий рівень. Для його реалізації готується до затвердження деталізовані програми за кожним із головних напрямків: охорона здоров’я та формування здорового способу життя дітей, протидія ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії, оздоровлення та відпочинок, захист прав дітей різних категорій. Захист прав дітей-інвалідів є одним із пріоритетних напрямків Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини", – наголосив Юрій Павленко.
За словами Міністра, на початок 2009 року в Україні було зареєстровано 167 619 дітей-інвалідів віком до 18 років.
"Міністерство спрямовує зусилля своїх структурних підрозділів на забезпечення соціального захисту дітей-інвалідів, надання високоякісних психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг дітям-інвалідам та сім’ям, які ними опікуються, створення умов для реалізації їхнього особистісного потенціалу", – зазначив Юрій Павленко.
Міністр наголосив, що Національний план містить чіткі вимоги та цифри щодо зниження дитячої смертності. Зокрема, Планом поставлено завдання підвищити якість та розширити обсяг медичних послуг, які надаються дітям і знизити до 2010 року рівень смертності на 10%.
"Це перший Закон, що встановлює чіткі критерії і показники, яких необхідно досягти у визначений час. На вимогу цього закону до 2010 року всі діти, в тому числі і інваліди, мають бути забезпечені освітніми послугами", – підкреслив Міністр.
Юрій Павленко зазначив, що на вирішення питань захисту прав дітей-інвалідів, до 2016 року всі дитячі оздоровчі заклади не залежно від форми власності мають бути обладнані відповідними засобами для забезпечення вільного доступу дітей з вадами здоров’я.
За словами Міністра, Планом встановлені всі пріоритети державної дитячої політики, і всі посилання на нестачу коштів, ресурсів чи компетенції на його виконання не мають виправдань. Тому, Міністерство разом із громадськими організаціями планує відпрацювати систему відповідальності за невиконання положень Плану, в тому числі, і державними посадовцями.