Дівчина довела, що ДЦП – не перешкода екстриму, і зробила стрибок на канаті зі столичного Пішохідного мосту.
У минулу суботу київський адвокат Наталія Крук, з дитинства страждає важкою формою ДЦП, довела, що інвалідна коляска – не перешкода жити на повну котушку. Разом з інструктором вона зробила стрибок на канаті зі столичного Пішохідного мосту (цей вид розваг називається rope-jumping). «Все вийшло несподівано. Днів 10 тому подзвонили мої друзі і сказали, що йдуть стрибати з моста. Вони запропонували домовитися і про стрибок для мене. Ще в 2004 році я стрибала з парашутом (у тандемі з інструктором). Мріяла повторити, але поки можливості не було. Друзі запропонували ось таку заміну », – розповіла Наталя.
ДВІ СПРОБИ. Дівчина каже, що стрибок вийшов у неї лише з другої спроби. «Перший раз я не зважилася, – зізнається вона. – На мене наділи спорядження і вже занесли над парапетом, але я злякалася, хоча для мене така поведінка невластива. Я вирішила, що найкращий спосіб побороти страх – самому рахувати до трьох перед стрибком. Так ти береш контроль за ситуацією в свої руки ». На другий раз Наталя запросила ще й багато друзів. «Відрізав собі всі шляхи до відступу», – сміється вона.
Стрибала вона разом з інструктором і другом Віталієм. Після стрибка він закріпив на ній карабін і допоміг вибратися на міст (крім ніг, у Наталі проблема з координацією рухів рук). «Не так страшно, як я думала. Але відчуття падіння – це неймовірно! У мене аж у роті пересохло », – сказала вона відразу після того, як її знову посадили в коляску. Для Наташі стрибок був безкоштовним (зазвичай він коштує 150 гривень з людини). «Стрибок – це можливість нагадати собі, що я це можу, і відчути весь смак життя. У вільному польоті відчуваєш себе маленьким згустком енергії. Ще я мрію проїхатися на байкерському мотоциклі і пірнути з аквалангом », – сказала нам Наталія.
Фото Сергія Тютюнко, відео Дмитра Гомона.