УКРАЇНСЬКА ЗБІРНА ВИРУШИЛА НА ХХІ

 «Сила в мені». Під таким гаслом цього року з 5 по 15 вересня у Тайпеї  пройдуть ХХІ дефлімпійські ігри. Тайпей був обраний столицею дефлімпійських ігор на 38 Конгресі Міжнародного комітету спорту глухих, який відбувся у лютому 2003 року у шведському місті Сундсвалі.

    У цьому важливому спортивному форумі візьмуть участь 4000 спортсменів з 81 країни світу. Україну на дефлімпіаді представлятимуть 147 спортсменів з 24 регіонів України: Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Житомирської, Полтавської, Донецької та інших областей, а також столиці держави – міста Києва. Спортсмени боротимуться за нагороди найвищого га туну у 14 видах спорту з 20 представлених: футболі, волейболі, баскетболі, пляжному волейболі, а також індивідуальних видах – плаванні, легкій атлетиці, настільному тенісі, греко-римській та вільній боротьбі, кульовій стрільбі спортивному орієнтуванні, дзюдо, карате та тхеквондо. До речі три останні види будуть представлені в Тайпеї вперше. За словами Президента Паралімпійського Комітету нові не лише українських спортсменів, але й для всіх дефлімпіади. І в збірній є представники цього виду спорту.
    Емблема ХХІ ігор включає в себе три елементи: знаків китайської мови, характерної для півночі-бей, вухо, яке символізує дефлімпізм та фігури атлета. Всі елементи поєднані водотічними каліграфічними лініями у просту і зрозумілу емблему. Вона відображує  нестримність руху, суть якого подолання всіх перешкод.
Дефлімпійський талісман – весела парочка жвавих жабенят зеленого дерева Тайпею, які характеризують здатність до тривалих переходів на великі відстані. Мир та Любов. Таку імена жабенята отримали в результаті проведеного конкурсу. Квіти азалії у жабенятки-дівчини та листок у жабенятка-хлопчика – символ світлого сприятливого майбутнього. Талісмани створено подібно до китайського північного ієрогліфа  бей, що представляє Тайпей.
    А 25 серпня у приміщенні Міністерства сім’ї молоді та спорту відбулися офіційні проводи на змагання до Тайпею. У проводах взяли участь Міністр сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заступник Міністра  Мирослав Дутчак, Президент Національного Паралімпійського Комітету, народний депутат Валерій Сушкевич, начальник республіканського «Інваспорту» Оксана Скугарева, Президент Спортивної федерації глухих України, Леонід Косицький та віце-президент Національного Паралімпійського Комітету України, спортивний директор Європейської спортивної організації глухих, Василь Сандугей.
    Під час проводів на адресу спортсменів пролунало багато теплих напутніх слів. Всі говорили про те, як нелегко буде збірній  відстояти звання найсильнішої команди планети. Передавши вітання від Президента України Віктора Ющенка та Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко, Юрій Павленко сказав «Ми посилаємо вас на основні змагання чотириріччя. Але вам буде найскладніше, бо ви їдете на змагання в ранзі чемпіонів. Ми будемо вас чекати чемпіонами. Я сподіваюсь, що ви підсилите результати наших  паралімпійської  збірної та команди, яка нещодавно повернулася зі змагань з неолімпійських видів спорту. З вас у нас починатиметься день і вам закінчуватиметься. Я хочу, щоб на іграх вас крім очок, секунд  та медалей вас нічого не турбувало. Держава готова вас заохочувати. Золоті медалісти отримають 700 тисяч гривень, срібні-500 тисяч, бронзові-350 тисяч.»
    Після Юрія Олексійовича до спортсменів та присутніх звернувся Валерій Сушкевич. Він привітав всіх присутніх з 18 річницею незалежності України та відмітив, що за словами  Юлії Тимошенко  саме спортсмени-дефлімпійці формують сьогодні історію України і забезпечують її незалежність. Тому саме на них покладено відповідальне завдання – гідно представити державу на міжнародній спортивній арені.   «Ми впевнені – сказав Валерій Михайлович, – Ви виправдаєте покладену на вас високу задачу.»
    Далі Президент НКСІУ охаректирезував  дефлімпійську збірну. Україну у цьому світовому спортивному форумі представлятимуть 147 спортсменів (91 спортсмен та 56 спортсменок)), серед яких 71 Майстер спорту України, 49-майстрів спорту міжнародного класу, 27-заслужених майстрів спорту, 19-кандидатів у майстри спорту. До складу збірної ввійшли 12 спортсменів Київської області, а це волейболісти, легкоатлети, футболісти та стрільці(стрільба кульова).  За словами Валерія Михайловича спорт глухих сьогодні динамічно розвивається «Новачків сьогодні у команді більше 50 відсотків, – сказав Валерій Михайлович,- а якщо точно говорити – 52 відсотки.» Дефлімпійська збірна – сплав молодості та досвіду. Захищати спортивну гордість України у Тампеї будуть найтитулованіші: Ганна Литвиненко, Володимир Натальчук, Інна Звиринська, Олександр Ходаков та інші.  Найдосвідченіша спортсменка збірної  – волейболістка, Тамара Беленкова з Кіровограду, а найдосвідченіший – футболіст з Київської області Олег Загребелько. Дебютують на цих іграх наші наймолодші спортсмени:16-річна  плавчиха Ірина Терещенко з Кіровоградської області, та тенісистка Лариса Старикова з Києва а також київський тенісист Дмитро Кокоша. 
    Валерій Михайлович відзначив, що боротьба в Тампеї буде дуже важкою. Адже  конкурувати з  нашим спортсменам будуть найсильніші атлети світу: Німеччини, Іспанії, США і безумовно Китаю.
    Леонід Косицький подякував Міністерство сім’ї молоді та спорту, Національний Паралімпійський Комітет України український «Інваспорт» за співпрацю та допомогу у проведені учбово-тренувальних зборів та запевнив, що команда готова гідно захищати честь найсильнішої збірної планети.
Останній учбово-тренувальний збір спортсмени проведуть у Тайпеї, адаптуючись до змагань.

Костянтин П’ятилєтов.