«ПОЕТИЧНИЙ РУШНИК» РОЗІСЛАЛИ НАД УКРАЇНОЮ…

Тіна ОВДІЙ,

журналіст Імідж-центру Університету «Україна».

4-5 грудня 2014 року гостинна Обухівська земля вітала учасників і гостей поетичного фестивалю «Поетичний рушник». Цього року захід мав одну суттєву відмінність –фестиваль набув статусу всеукраїнського. З усіх куточків нашої держави зліталися вірші на адресу заходу, і ось – на базі санаторію «Пролісок» відбувся фінал фестивалю, під час якого оголосили переможців та призерів.

Засновниками «Поетичного рушника» є Обухівська міська рада, Всеукраїнська громадська організація «Народна академія творчості інвалідів» та Київська міська організація «Союз організацій інвалідів України». Фестиваль уже має гімн – це відома «Пісня про рушник» на слова А. Малишка – славетного українського поета, родом з Обухівщини. Девіз – віршовані рядки ще одного відомого сина Обухівського краю – Геннадія Горового: «Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди».

Фестиваль «Поетичний рушник» уже традиційно є окрасою заходів, приурочених до дня народження (14 листопада 1912 р.) відомого українського поета Андрія Самійловича Малишка. Тож не дивно, що лунали на святі і його вірші, зокрема – «Не відцурайся в слові простоти».

«Поетичний рушник» це не лише свято слова, а насамперед – фестиваль-конкурс. І як будь-які інші подібні заходи, має журі, серед учасників якого – Геннадій Горовий, поет, член Спілки журналістів України, член Спілки письменників України; Олена Іванівна Александрова – голова Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів»; Євген Зіновієвич Черняєв – голова Київської міської організації «Союзу громадських організацій інвалідів України».

Фестиваль розпочався екскурсією учасників до Національний музей ім. Тараса Шевченка, після чого «Поетичний рушник» плавно перемістився до санаторій «Пролісок».

На початку святкового концерту слово для привітання взяв Геннадій Горовий:

? Хочу привітати всіх нас із цим заходом, з тим, що він, не зважаючи ні на які життєві складнощі, все ж відбувся. Ми вийшли на всеукраїнський рівень, а значить, кожна нагорода – ще потужніша, і ми повинні докладати для розвитку фестивалю більше зусиль. Без роботи журі, без учасників і організаторів  немає фестивалю. Ми всі – рівноцінні партнери створення цього прекрасного свята. Тож, можемо всі собі поаплодувати. Хотілося б сказати ще: не забувайте, ми працюємо лише тоді, якщо/коли є ваші твори. То ж пишіть, творіть! Сподіваємося, що фестиваль буде хорошим джерелом натхнення. Ми докладаємо для цього всіх зусиль.

А потім на сцену виходили переможці та призери і читали власні вірші. На жаль, не всі змогли приїхати, тож твори відсутніх авторів читали Олена Іванівна Александрова та Тетяна Богданович – начальник відділу культури Обухівського району, яка і була ведучою свята.

Призові місця фестивалю «Поетичний рушник» розподілилися у 2014 році таким чином:

Гран-прі отримала дебютантка Ірина Новіцька із Львівської області. У номінації «Поезія для дітей» перше місце посіла киянка Світлана Проніна, друге – Валентин Лямічев з Київщини. Найкращим у номінації «Інтимна лірика» став молодий поет з Київської області Михайло Невідомський. Окрасою концерту стали не лише вірші у авторському виконанні Михайла, а й реп-композиція «Не закохуйся в обличчя» на слова Богдана Ступки. Друге місце отримав киянин Віталій Грибинюк, третє – Вікторія Сафарян з Києва.

Найкраща «Пейзажна лірика» була у Людмили Дворніцької з Вінничини (перше місце), Анни Крюкової (друге місце) та Олени Біленко (третє місце). Дві останні поетеси – з Київщини. У номінації «Духовна лірика» перше місце дісталося Євгену Шестакову з Київської області, друге – киянкці Валентині Врублевській, третє – Володимиру Савченку з Гадяча. У надактуальній цього буремного часу «Громадянській ліриці» перше місце здобула Алла Ковалішина з Кіровоградської області, друге – Ніна Шуляк, третє – Наталка Кащенко (обидві з Київщини). Переможцем номінації «Мій рідний край» став Микола Калюк із Сумщини, а друге місце отримала Наталя Шкіренкова з Київщини. Найкращими у номінації «Філософська лірика» є киянка Олена Добруцька – перше місце, Євгенія Конюх з Київської області  – друге місце та киянка Оксана Казимірова – третє місце. Номінація «Гумор» так розподілила призові місця: Іван Кобища з Київської області – третє місце, Софія Тригуб (Київщина) – друге і Марія Зіновчук з Житомира – перше. Номінація «Поетична хвиля» має таких переможців: Марія Фоміна – перше місце, Юрій Бабенко – друге та Ніна Криворучко – третє місце. Усі призери – з Київщини. Цього року «Поетичний рушник» не лише вийшов на всеукраїнський рівень, а й має нову номінацію – «Присвяти». І в ній перемогли такі учасники: киянин Євген Познаньский – перше місце, Василь Клімішин з Вінниччини – друге та Світлана Патра з Київщини – третє місце.

Фестиваль «Поетичний рушник» пройшов на радісній та натхненній ноті. Про нього можна багато говорити, але краще, ніж самі учасники, не скаже ніхто.

Оксана Казимірова:

? Я вперше на фестивалі, він чудовий. Я отримала багато задоволення, зустріла знайомих. Стало дуже легко і світло на душі. У цей тяжкий час такі фестивалі дуже допомагають жити і вселяють надію на добро і мир. Бажаю всім творчим людям божественного натхнення і нових творів, які б прославляли нашу землю і Всевишнього, щоб ми всі досягли духовного благословення і вічного райського життя на українській землі.

Марія Фоміна:

? Це для мене велике щастя, що я другий рік поспіль беру участь у фестивалі. Це таке неординарне відчуття, духовне збагачення, настрій підіймається. Навіть про хвороби забуваю. Дуже багато знайомств з цікавими особистостями. Для нас, людей з інвалідністю, поезія – життя. Вона допомагає нам вистояти у тяжкі хвилини, щоб не втратити ґрунт під ногами і жити далі. Бажаю ще більше творчих здобутків, щоб потенціал учасників зростав, їхня творчість була більш досконалою, образною, багатогранною, багатовимірною. І бажаю всім здоров’я.

Євгенія Конюх:

? Я вже вдруге на фестивалі. Я дуже задоволена – зустріла своїх друзів, познайомилася з цікавими людьми. «Поетичний рушник» для мене – це мотивація для творчого зростання. Бажаю цьогорічним учасникам  подальшого розвитку, натхнення, новим – не соромитися свого таланту і робити кроки назустріч своїй долі.

Світлана Проніна:

? Сподобалися учасники та їхні вірші. Вони всі дуже різні. Фестиваль суттєво розширився – були учасники і з Вінниччини, і з інших областей України. Бажаю переможцям подальших успіхів, удосконалювати свою поетичну майстерність.

Світлана Патра:

? Напевне, мене можна назвати ветераном «Поетичного рушника». Так, дійсно, я брала участь у фестивалі з самого  початку його заснування. Мені подобається спостерігати за творчим зростанням учасників, знайомитися з новими людьми, ділитися своєю творчістю. Бажаю «Поетичному рушникові» бути завжди яскравим, натхненним, творчим та відкривати нові і нові таланти.

       

ДОВІДКА

Фестиваль «Поетичний рушник» проводиться з 2011 року. До 2013 року включно у фестивалі брали участь поети з Київщини. 2014 року до участі долучилися «особливі» поети з інших областей України. Випускники Університету «Україна» активно беруть участь у фестивалі «Поетичний рушник» із самого початку його становлення. Так, Світлана ПАТРА цього року отримала третє місце у номінації «Присвяти», але це не перший її досвід на «Поетичному рушнику». 2011 року вона отримала третє місце в номінації «Гумор», а 2012 – друге місце в номінації «Поетична хвиля». 2013 рік приніс їй третє місце в номінації «Пейзажна лірика». Анна КРЮКОВА в номінації «Пейзажна лірика» отримала перше місце у 2011 та 2013 роках, а у 2012 і 2014 – друге. Світлана ПРОНІНА у номінації «Поезія для дітей» отримала перше місце у 2012 та 2014 роках, а у 2013 вона стала другою в номінації «Пейзажна лірика». А Олена ДОБРУЦЬКА – дебютантка фестивалюі одразу – перше місце в номінації «Філософська лірика».

Геннадій ГОРОВИЙ – випускник Університету «Україна», член Спілки письменників України, член Спілки журналістів України, поет. Він – один із засновників і постійний голова журі фестивалю «Поетичний рушник»