Незручності відступають

Днями в Подільскому районному центрі зайнятості було встановлено пандус, який полегшить відвідування центру особам з особливими потребами, травмами та мамам з  маленькими дітьми.

Для того, аби зрозуміти труднощі та проблеми, з якими стикаються люди з особливими потребами, не треба багато в них про це питати. Треба просто сісти в інвалідний візок та проїхатися на ньому звичайним, добре знайомим вам щоденним маршрутом.

Наприклад, від квартири до двору, минаючі сходинки багатоповерхівок та ганок перед під’їздом, «з’їздити» в найближчий магазин та спробувати потрапити в міський транспорт. Вже через декілька хвилин такої експериментальної  подорожі ви сповна зрозумієте ті проблеми, які люди у візках долають щоденно та навіть щогодинно.

Сьогодні люди у візку не мають можливості пересуватися вільно там, де для них є необхідність. Їх маршрути обмежені не тільки власними можливостями. Перешкоди чекають  всюди – у пішохідних переходах, транспорті,  магазинах,  непристосованості  до такого пересування пандусів, ліфти та спеціальні пристрої встановлені лише в окремих багатолюдних місцях.  Але життя людини не обмежується лише тими місцями, де чиновники чи громадські організації спромоглися встановити відповідні пристрої.

Днями в Подільському районному центрі зайнятості відбулося відкриття пандусу, встановленого за ініціативи «Спілки громадських організацій інвалідів м. Києва» в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві».

Одним з перших випробувачів споруди став хлопчик Мишко, якого попросили оцінити зручність пандусу та висловити свої побажання. Зауважень у хлопчика не було. Він був задоволений можливістю легко підійматися та дуже швидко «з вітерцем», спускатися з крильця. А ось що до зауважень… Він сумно казав: «Ось би біля дому такий… та в школі, на третій поверх!».

Завдяки встановленому пандусу простіше стане відвідувати центр не тільки людям на візках. Уклін дозволяє набагато легше долати крильце хворим, мамам із дітьми, людям з травмами.

Під час відкриття споруди, Віктор Сухомлин, директор Київського міського центру зайнятості, подякував президента Спілки, Олександра Ворону, за піклування про осіб з особливими потребами та створений пандус. Також він висловив слова подяки фонду «World Jewish Relief», який надав фінансову підтримку встановлення пандусу.

В рамках проекту встановлено вже близько 20 пандусів. Планується їх розміщення в інших установах соціального напрямку в Подільському районі. Вартість встановленого пандусу в Подільському районі – близько 30 тис. грн.

Особлива подяка ТОВ «Торговий Дім «Технологія Трейд» та коллективу Ювелірного Салону «ТЮСО» за підтримку Інформаційної кампанії, що проводиться в рамках реалізацї проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві».

Відео:

https://youtu.be/1sWBfd4bRqU – дитячий тест пандусу;

https://youtu.be/isVL88g6uBo – оцінка пандусу дитиною;

https://youtu.be/lmgH_hPZqAI – Юлія,  мати двох дітей – де встановлювали пандуси.

Джерело: сайт Київського міського центру зайнятості:

http://www.dcz.gov.ua/kie/control/uk/publish/article?art_id=71371&cat_id=1220804