27 листопада 2020 року були презентовані результати пілотного проєкту «ФінСкарга», що займається медіацією скарг споживачів на фінансові послуги. Проєкт реалізується за підтримки проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору» та в партнерстві зі «Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва».
Метою нашої співпраці є допомога фінансовим установам Україні ставати більш фінансово інклюзивними.
В рамках пілотного проєкту споживач має можливість побачити в особистому кабінеті платформи весь шлях скарги – від надання до отримання відповіді за продуктами «Кредит готівкою» та «Кредитна картка».
З моменту старту проєкту «ФінСкарга» отримала більше 760 скарг, з яких 82% – відносно фінансових установ і 18% – банків.
За три місяці – з вересня по листопад – розглянуло і закрито 48% скарг від їх загальної кількості. В роботі ще знаходяться 76% скарг, 35% направлені до регулятора и 4% – закриті за згодою обох сторін.
Проблематика більшості скарг стосувалась перевищення граничного розміру нарахованих відсотків за договором позики та вчинення неправомірних дій, спрямованих на повернення заборгованості, а також повернення кредиту, який користувач не брав.
В рамках пілотного проєкту «ФінСкарга» проведено плідну роботу з пояснення користувачам механізму роботи платформи та консультування щодо звернення до регулятора.
«Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва» з перших днів розробки проєкту «ФінСкарга» підтримала ініціативу та розпочала плідну співпрацю у рамках якої передбачається захист прав осіб з інвалідністю в фінансовому секторі. У рамках меморандуму сторони сприяють спільній роботі з підготовки та публікації матеріалів у засобах масової інформації про співробітництво в рамках проекту та надають особам з інвалідністю можливість користуватися платформою медіації «ФінСкарга» для висвітлення проблем, конфліктних ситуацій задля їх вирішення у напряму з компаніями фінансового сектору та банками.
У свою чергу, президент «Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва», Олександр Ворона, додав, що така кооперація позитивно вплине на вдосконалення питання про фінансову інклюзивність, а також допоможе захистити права споживачів фінансових послуг, серед яких є також люди з інвалідністю.