Все частіше лунають заклики про важливість створення інклюзивних просторів, все частіше з’являються таблички із написами «майданчик із інклюзивними елементами». Це не про моду, тренд чи вимогу часу. Це про повагу та рівність, безпеку й доступність.
У КО «Київзеленбуд» відбувся семінар на тему доступності на міському та районних рівнях. Семінари розроблено на основі провідних міжнародних практик та досвіду, з врахуванням норм національного законодавства.
Семінар став частиною серії спільних заходів, що відбулися найближчим часом. Їхньою метою було сприяння формуванню політики з впровадження інклюзивності та універсального дизайну в міський простір. До організації та проведення заходів долучилися Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та «Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва» за підтримки КМДА.
Олександр Ворона, директор Центру інклюзивного дизайну, Президент «Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва» завжди звертає увагу на доступність простору для різних верств та груп населення. Він наголошує, що має бути універсальний дизайн міського простору, тобто дизайн, покликаний зробити середовище максимально комфортним без додаткових адаптації для використання кожним, незалежно від віку, статі чи стану здоров’я.
Олексій Король, генеральний директор КО «Київзеленбуд, зазначає: «Поступово інклюзивність стає обов’язковою для київських парків та скверів. Так, подібні елементи можна зустріти в нових або ж оновлених парках і скверах. Наприклад, на нових дитячих майданчиках парку «Наталка», Маріїнського парку, парку на Троєщині, фітнес-парку «Озеро «Лебедине». Вони не привертають увагу, адже вписуються в загальний дизайн, як його невід’ємна частина. Інклюзивність – це й комфортні громадські вбиральні для маломобільних груп і для сімей з малими дітьми, це зручні вхідні групи, словом, це зрозумілий для кожного простір».