Приклад всесвітньої «Книги рекордів Гіннеса» демонструє величезний інтерес суспільства до видатних досягнень і рекордів. По популярності серед друкованих видань вона поступається лише Біблії і Корану. Два роки тому «Книгу рекордів Гіннеса» було продано за 63 млн. доларів новому власнику – британській фірмі «Gullane Entertainment Plc». Зараз вона продається в 77 країнах і виходить на 38 мовах. На початку цього тисячоріччя її тираж досяг 100 млн. екземплярів, що є неперевершеним рекордом.
З метою подальшого розвитку в Україні процесів пробудження національної самосвідомості шляхом популяризації в Україні і за її межами видатних досягнень наших співвітчизників та України в цілому нами готується до видання перший наклад “Книги рекордів України”.
Розуміння важливості становлення національної самосвідомості на сучасному етапі розвитку нашої держави є в усіх рівнях влади, про що свідчить підтримка нашої ініціативи з боку Уряду та відповідне доручення Прем’єр-міністра України від 12.09.02 № 12/2-342-д щодо всебічної підтримки проекту.
Завдяки виданню “Книга рекордів України” мільйони людей зможуть дізнатися про видатне і унікальне в Україні.
Проект впроваджується не за рахунок державних коштів.
За 12 років незалежності України, на жаль, у нас ще не має подібного проекту, який безсумнівно мав би використовуватись як потужне інформаційне джерело для створення позитивного іміджу країни.
Членам робочої групи, яка зараз працює над проектом “Книга рекордів України”, кожен день відкриваються нові цікаві факти пов’язані з історією і сучасністю нашої держави. Чому б не розповісти усім нашим співвітчизникам про факти, якими можна пишатися, про досягнення, які не пов’язані із політичними скандалами та економічними негараздами.
За висновками багатьох експертів саме ефективність PR-заходів та брендінгу держави визначає, наскільки привабливою вона виглядає в очах зовнішніх інвесторів, а подібні проекти, у сьогоднішніх умовах, є ідеальною нагодою заявити про себе на цілий світ. На жаль, образ України суттєво зіпсовано політичними скандалами і техногенними катастрофами. Національний проект “Книга рекордів і видатних досягнень України” може частково виправити цю ситуацію за умови сприяння ЗМІ (українських, міжнародних інформаційних агенцій, ЗМІ української діаспори) при здійсненні заходів із презентації проекту.
Реалізація заходів, передбачених проектом, створить можливість продемонструвати усьому світу привабливість нашої культури, наших досягнень у спорті, науці, технологіях та інших сферах діяльності українців. У будь-якому разі, повно-кольорове видання “Книги рекордів України” приверне до неї увагу світового суспільства. Про популярність аналогу проекту – світової книги рекордів, свідчить той факт, що це видання займає трете місце по популярності, разом з найпопулярнішими у світі книгами – Біблією і Кораном. Крім того, впровадження в життя проекту – це ще один практичний крок до інтеграції України у світовий інформаційний простір.
Популярність і необхідність проекту підтверджують численні листи з усіх куточків світу де є українська діаспора з величезним інтересом українців до подій пов’язаних з історією та розвитком нашої держави і з консультаціями щодо реєстрації досягнень українців, які мешкають за кордоном, а також з питаннями: – «Де можливо придбати Книгу рекордів України»? Розповсюдження “Книги рекордів України” в США, Канаді, Ізраїлі та в інших країнах, безсумнівно сприятиме зміцненню позитивного образу України.
Велика зацікавленість проектом є і в Україні, про що свідчать численні звернення наших співгромадян і величезний інтерес ЗМІ. Було б явною помилкою не використати можливості проекту в інтересах держави при реалізації зовнішньої та внутрішньої політики.
Мета проведення марафону
Координаційною радою Броварського міського товариства інвалідів «Прагнення» разом з представниками «Книги рекордів України» було прийнято рішення провести марафон Київ, Україна – Варшава, Польща, в підтримку Євро-2012, старт якого буде відбуватися з м.Бровари.
Суть марафону заключається в тому, що харків’янин Микола Куценко буде набивати футбольний м’яч за футбольними правилами ідучи від м.Бровари до м.Варшави.
Микола Куценко
3-х кратний рекордсмен Книги рекордів Гіннеса:
1995 рік – утримував футбольний м’яч в повітрі, набиваючи його ногами та головою, протягом 24 годин 30 хвилин безперервно;
1996 рік – утримував футбольний м’яч в повітрі, набиваючи його головою протягом 7 годин 40 хвилин безперервно;
1997 рік – обійшов все Садове кільце м.Москви (16 кілометрів 158 метрів) за 3 години безперервно набиваючи футбольний м’яч ногами.
Унікальна координація рухів Миколи, відчуття м’яча, неймовірна витримка та стабільність результатів являються запорукою незабутнього видовища і сприяють підняттю престижу спорту.
Головною ідеєю проведення акції є підтримка проведення в Україні та Польщі Євро-2012. Як нам відомо, це перша акція, яка планується проводитися взагалі в Україні на підтримку проведення Євро-2012. Нехай наш почин підхоплять інші: світова спільнота має бачити та відчувати, що Україні потрібно Євро-2012.
Микола Куценко, як представник людей без обмежень можливостей, буде показувати фізичні можливості людини тим самим спонукаючи всю світову спільноту до того, що ми маємо бажання проводити Євро-2012 і якщо держава робить ще не все можливе, то люди особисто дуже бажають того, щоб в Україні відбулося Євро-2012. Паралельно з М.Куценко до цього марафону підключаться люди з обмеженими можливостями, яких організовує громадська організація «Прагнення» м.Бровари. М.Куценка будуть супроводжувати люди на візках, та групи людей з ураженням зору та слуху з кожного міста через який буде прокладено маршрут. Це буде марафонна естафета, де люди на візках будуть передавати естафету від одного до іншого по території України. Потім цю естафету в нас приймуть польські друзі і будуть йти до Варшави. В Варшаві заключний акорд всіх хто приймав участь в естафеті.
Для чого це людям з обмеженими можливостями? Ми хочемо показати світовій спільноті, що Євро-2012 потрібно і нам, тому що Євро-2012 це конкурентне середовище тут, в Україні, для людей з інвалідністю: це дороги, пандуси, інфраструктура, рівень доступності до об’єктів, культурних закладів і т.ін, пристосовані до людей з обмеженими можливостями, це нарешті європейський рівень життя в Україні, розвиток держави і її фінансово-економічна потужність. В зв’язку з цим, підвищення рівня соціального забезпечення, ріст пенсії, ріст можливості створення виробничих структур на яких, в т.ч., будуть працювати люди з обмеженими можливостями. Тому головна ідея проведення марафону саме ця. І немаловажний фактор щоб показати, що люди з обмеженими можливостями існують: на візках, з ураженням зору, слуху, ДЦП, і вони здатні на найвищі досягнення, здатні бути сильними, здатні приймати участь навіть в марафоні. Вони бажають щоб ця держава була сильною не тільки для кожного з них, а й для всіх громадян України.
Саме тому марафон – це показ не проблем, які в нас існують, а наших сил та наших можливостей.