“Гордість країни” визначилась із номінантами

Визначено переможців, які цього року отримають всеукраїнську премію “Гордість країни-2011”. Дев’ята церемонія нагородження всеукраїнської премії “Гордість країни” відбудеться 5 квітня. Імена героїв стануть відомі в цей день.

Із 30 номінантів комісія вибрала переможців у десяти номінаціях: “Всім миром”, “Видатні приклади відваги”, “Дитяча мужність”, “Лікар року”, “Особисте досягнення”, “Почуття обов’язку”, “Рекорд року”, “Рідкісний талант” , “Сила духу”, “Сімейна історія”. Також під час премії буде названо ім’я “Народного героя”, за якого може проголосувати кожен українець на сайті премії – http://gordist.org.

Початковий відбір номінантів здійснюють всеукраїнська газета “Факти” і “Новий канал” з числа героїв власних публікацій та сюжетів. Громадську раду премії «Гордість країни» складають Андрій Курков, Богдан Ступка, Віктор Пінчук, Мирослав Попович, Ніна Матвієнко, Олександр Швець, Роман Балаян, Святослав Вакарчук, Семен Глузман, Сергій Бубка. Громадська рада премії ретельно розглядала кандидатури.  Щоб краще дізнатися про людей і їхні вчинки, по кілька разів переглядали сюжети, які підготували журналісти “Репортера”. Обговорювали жваво, довго радилися. Вчинки лауреатів “Гордості країни-2011”, в більшості своїй, пов’язані з доброчинністю, допомогою бездомним та сиротам.

Є серед номінантів і люди з особливими потребами. Так, Святослава Вакарчука, соліста гурту «Океан Ельзи», до глибини душі вразив один хлопчик: «В історії хлопчика з Чернівців Іллі Паскарюка мене вражає навіть не те, що він без кисті правої руки перемагає здорових суперників на турнірах з самбо. Мене захопив інший його вчинок. П’ятнадцятирічний підліток, вигравши в одному з телевізійних проектів сто тисяч гривень, поділився ними з людьми, які, на його думку, більше потребують цих грошей – кримчанкою Мариною Ходій, що народилася без рук (дівчинка, до речі, була переможницею нашої акції в номінації “Дитяча мужність” дев’ять років тому), і хлопчиком з чудовим голосом Андраніком Алексаняном, про якого глядачі дізналися завдяки телепроекту “Танцюю для тебе”. Приголомшливий вчинок дитини. На таке не здатні багато дорослих. Для мене Ілля став прикладом саме високих моральних якостей!» – сказав Святослав Вакарчук.

Про інших номінантів премії «Гордість країни» можна дізнатися на сайті премії – http://gordist.org, а також – з газети «Факты».

Громадська рада премії “Гордість країни”
Ілля Паскарюк

 

За матеріалами газети «Факти» та веб-сайту премії «Гордість країни».

Джерело фотографій – http://gordist.org