ХОРОШИЙ ІМУНІТЕТ – НАШ ПОМІЧНИК ТА ЗАХИСНИК

   В рамках реалізації проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» «Спілка громадських організацій інвалідів Києва» провела консультацію.

   На сьогоднішній лекції мова йшла про імунітет – здатність живих істот протистояти дії ушкоджуючих агентів на організм, захисну реакцію на них і методи допомоги організму для збереження імунітету.

   Крім пізнавального значення лекції, ми отримали практичні рекомендації, які дозволяють відновлювати порушений імунітет. Роль імунітету для збереження здоров’я людини надзвичайно важлива, тому що вберегтися від вірусів неможливо. Люди з ослабленим імунітетом частіше хворіють, тому завданням кожної людини повинне бути зміцнення імунітету. Щоб цього досягти, потрібно добре попрацювати. Це може бути імунізація – створення штучного імунітету під час введення  вакцин, анатоксинів, сироватки та гамма-глобулінів. Їх застосовують під час лікування чи з профілактичною метою.

   Але цього недостатньо. Головне – здоровий спосіб життя. Щоб зміцнити імунітет, потрібні три основні фактори:

1) очищення організму;

2) здорове харчування;

3) рухова активність.

   Потрібно підтримувати в чистоті організм, приділяти увагу режиму пиття, оскільки вода – це природний розчинник, який очищає організм від різноманітних ліків.

  Необхідно дотримуватися режиму харчування. Як говорять, здоров’я в тарілці. Потрібно вживати натуральні продукти, збалансовано харчуватися, не переїдати, вживати фрукти та овочі.

   Активно рухатися – значить зміцнювати організм, покращувати обмін речовин та кровотворення. Навантаження повинні бути помірними. Чудовий результат дає звичайна ходьба.

   Ефективними можуть бути народні засоби – настої, бальзами – а також відмова від шкідливих звичок. Головне – не забувати, що всі перераховані заходи важливі в комплексі.

   Лектор відповіла на всі питання, що нас цікавили. Мудрі життєві настанови кваліфікованого фахівця, практичні рекомендації, що допомагають відновити порушений імунітет, дуже важливі для нас. Вони налаштовують нас на позитивний лад і вчать жити мудро та просто.

   Від імені людей з інвалідністю, дітей війни, людей, що були жертвами тоталітарних репресій, ми вдячні фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» за підтримку. Це дає нам можливість зустрічатися, спілкуватися, ділитися проблемами, відчувати, що ми не самотні.

Автор: Індик Аліна