Інклюзивна школа у Деснянському районі.

«Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» в  рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», було побудовано пандус при вході у школу. Пандус кожній дитині, незалежно від її фізичних можливостей та способу пересування допомагає потрапити на заняття.

Свято першого дзвоника вийшло і сумним, і радісним. Віддавали честь загиблим героям АТО хвилиною мовчання. Потай утирали сльози. А потім промінчиком надії виступали діти – веселі першокласники із задерикуватими іскорками в очах та сповнені найпрекрасніших надій та сподівань.

Сюрпризом для учнів стало музичне вітання від випускниці школи №275 –Олесі Сакало, яка пересувається на інвалідному візку.

І ось пролунав перший дзвоник до першого уроку. Учні розходилися по класах трохи задумливі, але сповнені найрайдужніших надій та сподівань.

«Перший дзвоник  школи І – ІІІ ступеня №275 приніс своїм вихованцям дуже важливу і радісну новину. Цей заклад від цього дня є інклюзивним – тобто поряд із звичайними дітьми тут будуть вчитися і діти з інвалідністю.», – розповідає директор школи №275 – Антощак Оксана Вікторівна, яка давно плекала мрію про створення інклюзивної школи, і тепер, завдяки спільній злагодженій роботі  школи та «СГОІК», а також допомозі голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Кузика Петра Миколайовича  це сподівання здійснилося. 

Президент «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» – Олександр Ворона зазначив: «Реалізуючи проект ми стараємося менше говорити,  а більше діяти, показувати позитивниі приклади співпраці з владою, громадськими організаціями та бізнесом.   В рамках проекту і єдиної ідеї “створення безбарєрного середовища” ми говоримо про інклюзивне суспільство, рівні права і можливість безперешкодного доступу людей з інвалідністю до  всіх сфер життєдіяльності».