Казковий Київ

У рамках реалізації проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» було організовано оглядову автобусну екскурсію «Казковий Київ» для учасників проекту.

Віта Олексіївна, одна з тих, кому пощастило побувати на цій екскурсії, поділилася своїми враженнями про неї:
«Ми люди з інвалідністю й маємо серйозні труднощі в пересуванні (з милицями, на візках), це сильно ускладнює нам можливість самостійно побачити і почути стільки цікавої інформації про наше рідне місто, хоча ми прожили тут майже все життя.
Вигляд Києва змінюється дуже швидкими темпами. Але завдяки Спілці громадських організацій інвалідів Києва, президентом якої є Олександр Ворона, і проекту, в якому ми беремо участь, рідне місто стало для нас доступнішим. Спочатку ми переживали про те, як доберемося до екскурсійного автобусу й чи зможемо ми зайти і вийти з нього, оскільки для деяких з нас навіть три сходинки подолати самостійно дуже складно. Але все було передбачено: для тих, хто потребував допомоги, був забезпечений траспорт, а дружні волонтери допомагали нам за необхідності.
Скільки цікавої інформації ми отримали під час цієї екскурсії про наш старовинний та сучасний Київ! Як багато побачили! Це ремісничий і торговий Поділ із його церквами, – історію кожної з них нам розповів екскурсовод, – і центральний Київ із Софіївським собором, Золотими Воротами, Оперним театром, Батьківщиною-Матір’ю, музеями та пам’ятками.
Деякі з нас через особливості в пересуванні багато років не мали можливості відвідати храм. Організатори екскурсії подбали про те, щоб ми могли потрапити в цей день у Боже місце, Володимирський собор, помолитися і відчути Божу благодать, побачити це прекрасне творіння рук людських із його фресками й мозаїкою. Як багато людей прийшло туди, щоб душу свою розкрити перед могутністю Божою і людським розумом!..

IMG_7357

Як приємно було згадати молодість, гуляючи прекрасним осіннім парком уздовж Дніпра, де стоїть монумент засновникам Києва – Кию, Щеку і Хориву та їхній сестрі Либідь.
В цілому, хочу від усіх нас, екскурсантів та учасників проекту, висловити подяку за те, що завдяки таким проектам ми маємо можливість побачити один одного, побачити місто, в якому живемо, отримати нові знання».

Автор – учасниця проекту Пилипчук Віта Олексіївна