“Король і Шут”: прощання з казкою

Учасники проекту «Квиток до мрії», який реалізує «Спілка громадських організацій інвалідів Києва» за сприяння компанії «NCA Україна», стали свідками завершальної сторінки доброї містичної казки під назвою «Король і шут».
Своїми враженнями від побаченого діляться Катя та Артем, шанувальники творчості епатажного гурту.

Концерти легендарного пітерського панк-рок гурту Король і Шут завжди несли особливу енергетику. Слухаючи кожен текст пісні, ми немов ставали героями казкового сюжету, проживаючи всі описані події.
Ідея створення гурту виникла ще в 1988 році. Тоді він називався «Контора», а в 1990-му з’явилася офіційна назва «Король і Шут». Солістами стали Михайло Горшеньов (Горшок) та Андрій Князєв (Князь). З 1994 року гурт набирав популярність.
Для себе оригінальність і талант гурту, а також любов до його пісень ми відкрили в 2002-му році. А вже з 2003-го заряджалися неймовірними і незабутніми емоціями на концертах, які стали для нас священною традицією. Дух захоплювало, коли з’явилася звістка, що до Києва їде КіШ, а питання про те, йти чи ні, ніколи не підіймалося… Звичайно, йти!
Любов до гурту росла… і вже шалено хотілося перейти на наступний етап: ми мріяли особисто познайомитися і поспілкуватися з його учасниками, уявляючи, як красується на стіні в рамочці наше спільне фото.
Мрії збуваються, а бажання перетворюються на реальність! У цьому ми переконалися завдяки президентові «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» Олександру Вороні ще 2 роки тому, коли після нашого 13-го концерту ми потрапили за лаштунки. Хлопці виявилися дуже привітними і гостинними. Незважаючи на те, що серце завмерло від щастя, ми все-таки поговорили з кумирами, а на пам’ять залишилися фотографії.

IMG_7825

У липні 2013 року всі сторінки інтернету облетіла сумна новина про те, що вокаліст групи Михайло Горшеньов помер. Ще довгий час усі фанати чекали, що ця звістка виявиться чиїмось злим жартом, але на жаль… разом із ним перестав існувати і гурт «Король і Шут».
З афіш ми дізналися, що в листопаді гурт КіШ з концертом «Прощання з “Король і шут”» приїздить до Києва. Напередодні, знаючи про нашу любов до гурту, нам зателефонував Олександр Ворона і нібито між іншим поцікавився, чи немає у нас планів на цей день.
«Ні», – відповіли ми з сумом, думаючи, що всі наші плани – дрібниця порівняно з бажанням бути на цьому концерті. Олександр Ворона запитав, чи знаємо ми про концерт КіШ і чи хочемо потрапити на нього.
«Звісно, так!»
«А ще у вас буде унікальна можливість пройти за лаштунки й поспілкуватися з музикантами», – додав президент «Спілки».
«Ура! Супер!» – вигукнули ми й стали рахувати хвилини до моменту Х.
І ось вона – довгоочікувана зустріч! Ми ледве могли повірити, що за кілька хвилин зустрінемося з братом Михайла Горшенєва – Олексієм Горшенєвим (соліст групи «Кукринікси»), з учасниками нинішнього складу КіШа, а також з Андрієм Князєвим (тепер соліст групи Князь), який кілька років тому пішов у власний проект… ми пробираємося в найпотаємніше для фаната – закулісний світ . Назустріч виходять музиканти. «Привіт. Як справи?» – говорить Андрій Князєв, ми тиснемо один одному руки. Атмосфера спілкування була така, ніби ми знайомі особисто багато-багато років. У нас була приготована фотографія з минулої зустрічі, на якій ми попросили Князя залишити свій автограф. Побачивши її, він розсміявся і сказав: «Оу, як я тут невдало вийшов, потрібно перефотографувати, зараз я симпатичніший!», – на що ми відповіли, що він нам у будь-якому вигляді подобається.
«Отже, давайте фотографуватися!» – запропонував Андрій.
«Звичайно!» – погодилися ми, оперативненько встали в ряд і стали позувати для фотокамери.

IMG_7777

Ми поцікавилися в учасників гурту, як вони дісталися до Києва, і ще розповіли Князю, що завжди мріяли, щоб вони з братом були в ролі запрошених до нас на весілля.
Багато про що хотілося поговорити, але музикантам потрібно було готуватись до виступу.
«Дякуємо, що приїхали! Дякуємо за відмінні пісні! Бажаємо вам успіхів у подальшій творчості, – сказали ми наостанок. – Ви – найкращі!»
З одного боку, ми відчували неймовірну радість від того, що знову змогли побачити улюблених музикантів, але з іншого – було нестерпно сумно від усвідомлення, що група «Король і шут» звучала тоді востаннє. Як співається в одній з пісень: «Зібралися старовинні друзі…» Трохи поспілкувавшись, ми попрямували до залу, який був уже забитий фанатами. Щосили долинало: «Король і Шут! Король і Шут!!!»
Гасне світло… хвилина мовчання в пам’ять про Михайла… і ми стаємо героями містичних казок.

Особлива подяка : колективу компанії «NCA Україна» за підтримку наших проектів та сприяння у виповненні мрії, а також за сприяння у створенні позитивного іміджу людей з інвалідністю в суспільстві.