Лія Самуїлівна Ременнік «Боротьба довжиною в життя»

24 жовтня пішла з життя сильна і мудра жінка, борець і вчитель.

Коли Радянський Союз став розвалюватися і західні методи роботи стали ковтком повітря, батьки, дітей з інвалідністю зрозуміли, що це їх можливість змінити життя, і, звичайно, ж життя на краще. Вони, як ніхто, знали що потрібно їхнім дітям, але важливо було також налагодити мову з державою, щоб змінити мислення суспільства, потрібно було вивести своїх «особливих» дітей в широкий світ.

Тоді, в 1989 було засновано «Громадську організацію батьків допомоги та сприяння дітям – інвалідам «Церебрал», очолювала яку багато років Лія Самуїлівна Ременік, незмінний керівник, поважна людина, борець за права дітей з особливими потребами, мама доньки з тяжкою формою ДЦП. Вона стала співавтором багатьох пропозицій для внесення змін до законодавства, які стосувалися людей з інвалідністю Києва та України, що сприяли покращенню їх становища в державі.

Завдяки проектам товариства «Церебрал» було надано реабілітацію та інтегровано в соціальне середовище тисячі людей з ДЦП, створені в Києві та імплементовано по всій країні відділення соціально-медичної реабілітації для дітей від 5 до 18 років, впроваджено інклюзивну освіту дітей з важкими порушеннями рухової активності з ДЦП.

На базі організації «Церебал» було виховано велику кількість лідерів сучасного руху людей з інвалідністю.

«Спілка громадських організацій інвалідів Києва» висловлює співчуття рідним та близьким.

Світла пам’ять Вам, Лія Самуїлівна!