Люди з інвалідністю, яких проігнорував Янукович, в міжнародний день перекрили дорогу

У Міжнародний день інвалідів близько 50 людей з інвалідністю на знак протесту перекрили рух по дорозі до реабілітаційно-спортивного центру на Західній Україні. Про це “Українській правді” повідомили організатори акції.

“Проведення цього дня переслідує мету сприяти кращому розумінню пов’язаних з інвалідами проблем … Чи надає цей день імпульс для української влади? Або цей день в Україні стає вже звичною показухою? На жаль, поставлені питання мають скоріше риторичний характер …”, – зазначили представники руху.

“Ми змогли переконатися в цьому і в цьому році, коли відвідали показовий захід на честь цього дня в Українському домі. Якщо в попередні роки в цей день можна було побачити президента і прем’єра, то в цьому році і такого навіть показового варіанту від керівництва держави, на жаль, не сталося “, – йдеться в їх заяві.

На знак протесту в селі Верхнє Львівської області, де розташовано західний реабілітаційно-спортивний центр Національного комітету спорту інвалідів, інваліди перекрили рух дорогою.

“Зі справжнім криком душі виступили більш як 50 громадян з інвалідністю з різних куточків України – з вадами зору, в колясках, з вадами слуху, які перегородили повністю розбиту трасу, що веде до унікального об’єкту з паралімпійської підготовки і реабілітації інвалідів, адаптації їх у суспільстві та настрою на незалежне життя “, – зазначили активісти.

“До цього центру не може дістатися не лише людина з інвалідністю, а й здорові люди”, – додали учасники акції, серед яких керівник Львівського фонду реабілітації інвалідів Ярослав Грибальський, багаторазова паралімпійська чемпіонка Олена Юрковська та координатор програм Національної асамблеї інвалідів України Володимир Азін.

Вони уточнили, що “про центр доповідали президенту як про унікальний паралімпійський інститут, з яким пов’язані надії на досягнення наших паралімпійців на майбутній зимовій Паралімпіаді”.

“Але поки наші паралімпійці змушені тренуватися в Фінляндії: там де і дороги хороші, і ставлення до людей з інвалідністю не таке, яке є в українській державі по відношенню до тих людей, які здобувають перемоги українського спорту”, – вказали активісти.

Джерела: Українська правда