Мета – безбар’єрний Київ

19 грудня 2018 року депутати Київради затвердили Міську комплексну цільову програму «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки. Її розробником виступає Департамент соціальної політики КМДА.

Директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов: «Мета програми – створення в місті Києві механізмів толерантності, забезпечення рівних прав і рівних можливостей, впровадження принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, істотне підвищення рівня доступності всіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб з інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю».

За словами Ю. Крикунова, реалізація програми – комплексний процес, що пов’язаний з соціальними, психологічними, інфраструктурними перетвореннями, які в сукупності перетворять столицю на безбар’єрний простір. Особливістю цієї Програми є її базування на пакеті пропозицій, розроблених громадськими організаціями, які були узгоджені з відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київради.

Програма була широко обговорена з експертами та представниками всіх зацікавлених сторін. Злагоджена робота Комітету доступності під керівництвом тодішнього очільника М. Поровозника, наполегливість О. Пабата, робота членів Комітету О. Пустовойта та О. Полозюка – все це дало можливість запровадити дану Програму.

«Мінрегіон нещодавно затвердив нові державні будівельні норми щодо доступності – ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Вони містять більше 100 принципово важливих змін, спрямованих на те, щоб навколишній простір став доступним і комфортним для кожного: людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, літніх людей, вагітних жінок, батьків з дітьми, тощо. Ці норми стануть обов’язковими до виконання по всій території України. Столиця так само врахує їх при виконанні Програми «Київ без бар’єрів» у 2018-2021 роках», – відмітив Ю. Крикунов.

Реалізація проекту рішення буде здійснюватися за рахунок коштів, що передбачені у бюджеті Києва на відповідний рік – зазначають у Департаменті соціальної політики. Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання всієї комплексної програми складає 446,8 млн грн.

Джерело – офіційна сторінка Департаменту соціальної політики КМДА: https://www.facebook.com/dsp.kievcity/posts/1148553325299636