Міжнародний онлайн-фестиваль “Arts Access”

3-5 грудня 2020 року відбудеться міжнародний онлайн форум-фестиваль Arts Access.
Фестиваль присвячено питанням мистецтва та інвалідності.
Протягом трьох днів на онлайн платформі Arts Access та в соцмережах глядачі зможуть подивитися перформативні роботи українських та європейських митців, а також долучитись до обговорень та інтерв’ю, що присвячені питанням доступності мистецтва. Форум-фестиваль відбувається завдяки співпраці Британської Ради, Ґете-Інституту, бюро “Креативна Європа” в Україні, Українського культурного фонду та НГО “Інша Освіта”. Arts Access підтримує Європейский Союз за програмою “Дім Європи”.
В рамках фестивалю Arts Access відбудуться три міжнародні панельні дискусії за участі спікерів з різних організацій та країн, що мають різний досвід в сприянні інклюзії в мистецтві. Теми дискусій: досвід та виклики продюсування мистецтва за участі людей з інвалідністю, розвиток аудиторії та мистецька цінність інклюзивних проєктів, доступність мистецтва для глядачів та митців з інвалідністю.
Фестивальна програма Arts Access дасть глядачам можливість побачити мистецькі твори за участі людей з інвалідністю з різних країн.
Так, Всесвітньо відома британська танцювальна компанія Candoco представить виставу-фільм Unspoken Spoken (“Невимовлене сказане”) – п’ять історій людей, які поставили під сумнів негласні правила та обмеження, розказані мовою жестів, голосом та рухом.
Театральний лейбл Rimini Protokoll з Німеччини покаже виставу з провокативною назвою Chinchilla Arsehole, eyey (“Дупа шиншили, є-є”) в якій беруть участь актори з синдромом Туретта. Ще один німецький колектив tanzbar_bremen покаже танцювальний перформанс Touch Me (“Доторкнись до мене”), в якому досліджує як повсякденні дотики та жести допомагають нам відкривати самих себе.
Україна на фестивалі буде представлена двома проєктами – інклюзивною театральною виставою “Погляд”, що створена на основі реальних історій дітей з інвалідністю та без, і розповідає про надмірну опіку чи булінг, та двома короткометражними документальними фільмами: “Писанка-Мотанка” і “Диво для мами”. Фільми створені підлітками із порушеннями слуху у кіношколі “Кіноти”. Обидва проєкти були реалізовані за підтримки Українського культурного фонду.
В межах форуму Arts Access також відбувається серія заходів для мережування та встановлення партнерських зв’язків між організаціями з України, Великої Британії, країн ЄС та Східного Партнерств, що розвивають інклюзивне мистецтво та підтримують людей з інвалідністю. Цей напрямок форуму фасилітує громадська організація “Інша Освіта”.
Долучитись до форуму можна 3-5 грудня 2020 року на сайті http://artsaccess.org.ua/ та на сторінках організаторів у соціальних мережах.
Подія безкоштовна за умови попередньої реєстрації: https://forms.gle/guB278AZfhZAtGeE9