Міжнародний військово-історичний фестиваль «Даєш Київ!»

Учасники проекту «Організація дозвілля для колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» відвідали міжнародний військово-історичний фестиваль (реконструкція бойових дій, форсування частинами Червоної Армії річки Дніпро на одній із ділянок на північ від Києва у вересні-жовтні 1943 року). «Даєш Київ!» присвяченій 70-й річниці визволення Києва.

Більше двох тисяч учасників історичної реконструкції з 20 країн світу відтворили події 1943 року, пов’язані із героїчним визволенням української столиці від фашистських загарбників. Форсування Дніпра стало наймасштабнішою історичною реконструкцією не лише в Україні, але й на пострадянському просторі. За дійством спостерігали ветерани Великої Вітчизняної війни, гості з Російської федерації, республіки Чехія та понад 15 тисяч киян і гостей столиці. Захід також відвідав голова КМДА Олександр Попов. Почесною гостею дійства стала донька генерала Ватутіна – Олена Миколаївна.
Організаторами заходу виступили: Молодіжна громадська організація «Київський Клуб «Червона Зірка» спільно з «Національним військово-історичним музеєм України». Активну підтримку надали Міністерство оборони, Міністерство доходів та зборів, Державна прикордонна служба України, столична держадміністрація та Деснянська районна в місті Києві адміністрація.

IMG_7877

Міжнародний військово-історичний фестиваль «Даєш Київ!» став ювілейним – 10-тим. Цьогоріч його присвятили саме 70-й річниці визволення Києва.
Основою для проведення військово-історичної реконструкції стало форсування частинами Червоної Армії річки Дніпро на одній із ділянок північніше Києва у вересні-жовтні 1943 року.
Місцем проведення фестивалю «Даєш Київ!» обрано урочище Ситняки у Деснянському районі (поряд із житловим масивом Троєщина).
У реконструкції взяли участь активісти військово-історичних клубів з України, Білорусі, Естонії, Литви, Латвії, Чехії, Болгарії, Ізраїлю, Німеччини, Франції, США, Польщі та Росії.
Під час реконструкції бою наочно продемонстровано техніку форсування водної перешкоди із застосуванням кораблів річкового флоту, шлюпок і баркасів, підручних засобів, наведенням понтонних мостів.
Крім того, у заході була задіяна артилерія, велика кількість броне- та мототехніки, танків, мотоциклів, кавалерії і авіації.

IMG_7984

«70 років тому відбулася військова операція радянських військ, направлена на визволення нашого міста від фашистських окупантів. То були важкі часи для Києва та киян, але наше місто героїчно пройшло через страшні випробування. Сотні тисяч простих солдатів та офіцерів віддали власне життя за наше мирне сьогодення. Тому завдання нашого покоління – не лише зберегти пам’ять та славу героїв, але й передати їх нашим дітям. Як на мене, саме така форма військово-історичних реконструкцій дозволяє зацікавити молодь вивчати та берегти історію. Хочу подякувати всім учасникам дійства. Це дійсно особливі люди, які фанатично бережуть історію, шанують ветеранів та передають своє захоплення усім глядачам», – поділився враженнями Олександр Попов.

За матеріалами: http://kievcity.gov.ua