Мрія про інклюзивну школу та освіту на рівних здійснюється!

Нещодавно ми отримали лист-відгук від батьків учнів загально освітньої школи І-ІІІ ступенів № 168. Не можемо ним з вами не поділитися.  В цій школі в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище», що реалізується Спілкою громадських організацій інвалідів Києва, за підтримки фонду «World Jewish Relief» та за сприянням департаменту транспортної інфраструктури міста Києва було побудовано доступний заїзд для автотранспорту.

«Я мама Віктора, він має ДЦП. Я намагалася зробити все, щоб мій син вчився в звичайній школі. Школи, які знаходились біля дому, не могли та не хотіли взяти дитину, яка пересувається тільки на візку та за якою потрібен постійний догляд. Вона запропонували для мого сина індивідуальну програму навчання. Я не мала вибору.

Декілька разів на тиждень вчителька проводила уроки вдома. Вона вчила Вітю писати, читати.  Але я почала розуміти, що ми ставали «закритою» сім’єю. Син не мав друзів, не спілкувався з іншими дітками, навіть боявся їх.

Я почала шукати можливість для переведення Віктора до звичайної школи. На щастя на Оболоні була  школа №168. Це була як школа нашої мрії!! Все було доступне, вчителі знали як спілкуватися з дітьми з особливими потребами. І що найважливіше, інші учні готові були прийняти дитину з інвалідністю до свого колективу!!!!

Коли Віття, за допомогою мами, вперше переступив поріг школи його радість була безмежна. Дуже скоро він почав робити значний прогрес у навчанні, знайшов друзів. Щоранку він був такий радий йти до школи.

Я також стала спілкуватися з іншими мамами, що мають дітей з інвалідністю, ми обмінюємося досвідом. Мами «нормальних» дітей також рівноцінно взаємодіють з нами. Можна сказати, що всі класи є велика сім’я.

Але була одна велика проблема, з якою ми зіштовхувалися щоранку та щовечора. Не було облаштованого заїзду на територію школи для автобуса чи автомобіля. Транспорт змушений був зупинятися на протилежний стороні дороги. Діти змушені були самостійно її переходити, долаючи значну кількість ям. Часто міліція зупиняла автомобілі батьків чи шкільний автобус за порушення правил дорожнього руху. Це було жахливо та принизливо!!!

Та одного дня ситуація змінилася. Дякуючи проекту був збудований рівний заїзд на територію школи. Всі необхідні дозволи для його створення було надано. І зараз наші діти мають можливість під’їжджати прямо до входу до школи.

Я щиро переконана, що кожна дитина має право на отримання освіти. І я дуже вдячна всім за можливість бачити усмішку та успіхи у навчанні свого сина!»

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 168 – одна з небагатьох шкіл, де впроваджено інклюзивну освіту. З 455 учнів цієї школи, 88 дітей – з інвалідністю.

Доступний заїзд до школи був створений в рамках реалізації проекту «Забезпечення права на доступне середовище», що реалізується Спілкою громадських організацій інвалідів Києва, за підтримки фонду «World Jewish Relief» та за сприянням Департаменту транспортної інфраструктури міста Києва.

Щиро бажаємо успіху в навчанні та нових відкриттів всім учням!

Об’єднавшись ми зможемо більше! Давайте змінювати світ на краще!

до після