Мрія: Вікторія Скрипник

Мрія

Моя мрія – побувати в молодіжному європейському таборі Eurocontact, що проходить у Німеччині кожного літа.

Ще у школі, коли треба було обрати другу іноземну мову, я не вагалася ані хвилини – німецька! Мабуть, тому, що в моєї рідної Євпаторії в країні Гейне та Бетховена є місто-побратим Людвігсбурґ. І хоча останній дзвоник прозвучав для мене 4 роки тому, я досі ледь стримую зітхання, коли бачу фото знайомих на фоні Бранденбурзьких воріт.

Мрійлива школярка виросла в київського журналіста-фрілансера. Від Спілки громадських організацій інвалідів м. Києва дізналася про Eurocontact, табір у німеччині для людей з особливими потребами. І зрозуміла: ось він, шанс не лише виповнити давню мрію, а й почерпнути в європейської молоді з інвалідністю безцінний досвід та за допомогою власних творів поділитися отриманим із нашими, українськими соціальними працівниками та їхніми підопічними. Важко знайти людину, яка б не хотіла бути корисною, – я не виняток. Отже, насправді цей табір може виповнити одразу дві моїх мрії: про подорожування й про допомогу іншим людям.

skrypnyk_mini

Виконання мрії

«Найголовніший досвід, який я отримала в таборі, – це усвідомлення наших можливостей. Коли починалося заняття в групі «кома» або семінару, ми не знали, чим воно скінчиться і куди нас приведуть наші ідеї та думки. Ніби ти сидиш перед чистим аркушем паперу і намагаєшся побачити майбутню картину. Але разом з тим є якась підсвідома впевненість, що картина незабаром з’явиться – і вона буде чудова. Напевно, це і є віра в себе і в свої сили. «Евроконтакт» – це місце, де кожен, незалежно від фізичних можливостей, віку, релігії або переконань, може відкрити в житті нову сторінку, змінити себе – і водночас весь світ».

Стаття про поїздку: ЄвроКонтакт-2013: як урятувати світ за допомоги маркерів і кольорового паперу