Новий пандус – не просто красивий, а і зручний

“Ми – батьки дитини, що відвідує Відділення соціально–медичної реабілітації дітей з ДЦП, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням ЦНС, з порушенням психіки Голосіївського району. Хочемо в декількох словах розказати нашу життєву історію. Ані 10 років.

Все дитинство Аня переважно була вдома. Дитячий садик не мав можливості взяти донечку на виховання. Декілька разів ми возили Анечку на лікування та реабілітацію за кордон. Але це були разові поїздки, не дуже ефективні та дуже дорогі. Аня росла закрита в собі, боялася незнайомих людей. Вона не мала друзів.

4 роки тому ми отримали інформацію про Відділення, почали отримувати там послуги, а зараз Аня відвідує групу денного перебування для дітей 6-18 років.

Перебуваючи в відділенні, наша донька виросла, стала більш рішуча та смілива. Навчилася поводити себе адекватно в різних ситуаціях (що говорити, що робити, як покликати на допомогу). Аня вивчила багато віршів і пісень. Також у відділенні малюють, ліплять, конструюють. Проводять свята і розваги, де діти розкриваються, як актори. Спеціалісти відділення навчають дітей правильно розмовляти, їсти, навичкам самообслуговування. Все це завдяки колективу щирих і професійних людей, які не тільки навчають, але й дарують частинку своєї душі.

На жаль наше суспільство є дуже закрите для людей з інвалідністю. Кожного дня ми зіштовхувалися з проблемою недоступності: в транспорті, медичних закладах, магазинах, закладах дозвілля. Надзвичайно сумно, нам було щодня бачити недоступність Відділення реабілітації. Щоранку та щовечора ми повинні були на руках піднімати чи опускати візок зі сходів.

Але зараз ця проблема вирішена – новий пандус побудовано. Пандус не просто красивий, але й дуже зручний. Тепер наша донька може самостійно користуватися пандусом. Сьогодні вона може з’їхати вниз, але через якийсь час вона навчиться підніматися і нагору. Для неї пандус – життєво необхідна річ!

Дякуємо Вам за Вашу турботу про наших дітей. Наша донька дуже любить всіх хто працює у Відділенні. Вони стали для неї рідними і близькими людьми”.

Пандус у Відділені соціально –медичної реабілітації дітей з ДЦП, розумово відсталих дітей та дітей з ураженням ЦНС, з порушенням психіки Голосіївського району м. Києва побудовано в рамках реалізації проекту “Забезпечення права на доступне середовище людей з інвалідністю в місті Києві” за підтримки фонду «World Jewish Relief».

В рамках реалізації проекту, було створено доступність та побудовано або реконструйовано пандуси в 13 об’єктах соціального призначення відповідно до потреб людей з інвалідністю. Як результат біля 66 тисячі (65 994) людей з інвалідністю міста Києва отримали можливість безперешкодного доступу об’єктів соціального призначення. 175 560 людей, що мають труднощі в пересуванні також отримали можливість безперешкодного доступу об’єктів соціального призначення.

Об’єднавшись, ми зможемо більше. Давайте змінювати світ на краще!

P.S. На цих фото можна побачити, як змінився рівень доступності Відділення:

ДОДО

та

ПІСЛЯПІСЛЯ

встановлення нового пандуса.