Олександр Ворона: «Отримуючи гідну зарплатню і працюючи на тій роботі, що відповідає здібностям і поклику серця, людина з інвалідністю буде не тягарем для держави, а повноцінним членом суспільства»

В умовах непростої економічної ситуації, яка склалась в нашій країні, Київ, столиця України, має вирішити багато різних проблем. Але однією із найболючіших є відсутність у місті безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами. Столична служба  зайнятості надає широкий спектр послуг і турбується про те, щоб ці послуги були доступні усім, хто їх потребує, в тому числі і людям з інвалідністю.

Люди на візку, на жаль, не мають можливості вільно пересуватись та зручно діставатись тих місць, які їм необхідні. Їх маршрути обмежені лише тими місцями, де побудовані пандуси, зроблені пониження бордюрів, встановлені ліфти, та інші спеціальні пристрої. Без подібних споруд важко навіть уявити обсяг труднощів та проблем, з якими зіштовхуються люди з інвалідністю та, зрештою,  всі маломобільні категорії населення у повсякденному житті – щодня, щогодини, щохвилини.

30 червня, завдяки співпраці з Київським міським центром зайнятості та  в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві», який реалізується Спілкою громадських організацій інвалідів Києва за підтримки фонду «World Jewish Relief» було встановлено пандус – на цей раз у Дарницькому районному центрі зайнятості.

Одним із перших його зручність та придатність до використання перевірив 32 – річний Олександр, що послуговується інвалідним візком. Він був задоволений можливістю легко підійматися та спускатися з крильця. Олександр висловив побажання,  щоб всі соціальні та державні установи стали б доступними, спочатку хоча б на стадії можливості до них потрапити.

На відкритті споруди був присутній директор Київського міського центру зайнятості Віктор Сухомлин. Він щиро подякував президентові Спілки громадських організацій інвалідів м. Києва Олександрові Вороні за співпрацю, черговий встановлений пандус та турботу про людей з особливими потребами в місті Києві та Україні в цілому.

«Завдяки новому пандусу відвідування районного центру зайнятості полегшиться не лише для людей на візках, але й для інших категорій інвалідів, літніх та травмованих людей, матерів з маленькими дітьми», – зазначив Віктор Сухомлин.

В поточному році послугами столичної служби зайнятості скористалися близько 1000 осіб з інвалідністю, з них 124 – працевлаштовані, 7 – отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, 61 – пройшли професійне навчання за направленням служби зайнятості.

Підсумовуючи, Олександр Ворона наголосив:

– Ми розуміємо, що сьогодні живемо у незалежній європейській державі, державі свідомих людей, які хочуть мати рівні права і можливості, а не сидіти вдома на пенсіях-«подачках». Люди з інвалідністю хочуть вести звичайне життя: ходити на роботу, користуватися громадським транспортом, відвідувати громадські заклади, самостійно ходити в магазин. На перший погляд, прості бажання, правда? Але для людей з інвалідністю кожен вихід з дому – це випробування волі. Знаємо, що отримуючи гідну зарплатню і працюючи на тій роботі, що відповідає здібностям і поклику серця, людина з інвалідністю буде не тягарем для держави, а повноцінним членом суспільства. Пандус, побудований у центрі зайнятості – це перший крок до цього.

Завдяки реалізації нашого проекту, понад  70 000 людей з інвалідністю міста Києва та понад 200 000  людей, що мають труднощі у пересуванні, отримали можливість безперешкодного доступу до об’єктів соціального призначення.

Особлива подяка ТОВ «Торговий Дім «Технологія Трейд» та коллективу Ювелірного Салону «ТЮСО» за підтримку Інформаційної кампанії, що проводиться в рамках реалізацї проекту «Забезпечення права на доступне середовище в м. Києві».