Омріяний подарунок

Новий пандус відкрили у вересні 2014 року в спеціальній школі-інтернаті № 15 Святошинського району міста Києва у рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який реалізується «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» за підтримки фонду «World Jewish Relief» (WJR). Пандус став першим у районі, що відповідає усім вимогам та є зручним для використання дітьми з особливими потребами.

   Вихованці школи-інтернату багато років мріяли саме про цей подарунок. Тільки за сприяння «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» у них насправді здійснилася мрія. Для учнів із особливими потребами цей навчальний рік почався з по-дитячому незабутнього свята.

   Під час урочистого відкриття пандусу були присутні президент Спілки громадських організацій інвалідів Києва Олександр Володимирович Ворона, адміністрація школи, учні та їхні батьки. Олександр Ворона зазначив:

– Реалізуючи проект «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», ми стараємося менше говорити, а більше працювати над створенням не міфічних, а реальних об’єктів, які були б побудовані з урахуванням потреб людей, які будуть користуватися ним, показувати позитивні приклади співпраці з владою, громадськими організаціями та бізнесом. У рамках проекту та єдиної ідеї «створення безбар’єрного середовища» ми говоримо про інклюзивне суспільство, рівні права й можливість безперешкодного доступу людей з інвалідністю до всіх сфер життєдіяльності і, в першу чергу, освіти.

   На знак подяки учнівський колектив подарував присутнім святкову концертну програму: декламували вірші, співали пісні. «Дуже вдячні такому подарунку. Це ж справді дорогоцінний та незабутній дар для наших дітей. Лише за допомогою пандусу діти з інвалідністю зможуть дістатися до навчально-спального корпусу школи-інтернату без перешкод», – радісно говорили батьки. І ось нарешті настає момент тріумфального відкриття. Під гучні овації була перерізана червона стрічка, і всі охочі змогли особисто скористатися новеньким зручним пандусом.
«Радісно бачити, що новозбудований пандус реалізовано не для галочки. Ця споруда адаптована відповідно до потреб дітей із дитячим церебральним паралічем, розумовою відсталістю та враженням центральної нервової системи. Лише щирість душі та шляхетність розуму спонукають до такої допомоги дітям із особливими освітніми потребами. Колектив спеціальної школи-інтернату плекає надію на подальшу співпрацю, адже діти мріють завжди», – наголосив директор школи Л. С. Торба.