Осінь дарує враження

Нещодавно відбулася екскурсія по Києву під назвою «Осіння подорож». Захід було організовано в рамках проекту «Покращення якості життя колишніх в’язнів концтаборів, військовополонених та жертв націонал-соціалістичного режиму через спілкування з представниками різних поколінь», який реалізує «Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва». Одна з учасниць екскурсії, Віта Олексіївна Пилипчук, з радістю ділиться враженнями про екскурсію.

– Ми люди з інвалідністю, маємо серйозні труднощі в пересуванні (з милицями, на візках). І це дуже зменшує наші можливості у пересуванні.

Завдяки «Спілці громадських організацій людей з інвалідністю Києва», президентом якої є Олександр Ворона, і проекту, в якому ми беремо участь, рідне місто стало для нас більш доступним. Ми взяли участь в Екскурсії по Києву. Скільки цікавої інформації ми отримали під час екскурсії про наш старовинний та сучасний Київ! Як багато побачили! Це ремісничий і торговий Поділ із його церквами, – історію кожної з них нам розповів екскурсовод, – і центральний Київ із Софійським собором, Золотими Воротами, Оперним театром, Батьківщиною-Матір’ю, іншими музеями та пам’ятками.?

 Дехто з нас через особливості в пересуванні багато років не мали можливості відвідати храм. Організатори екскурсії подбали про те, щоб ми могли потрапити в цей день у Боже місце, Володимирський собор, помолитися і відчути Божу благодать, побачити це прекрасне творіння рук людських із його фресками й мозаїкою. Як багато людей прийшло туди, щоб душу свою розкрити перед могутністю Божою і людським розумом!..

Як приємно було згадати молодість, споглядаючи прекрасний Андріївський узвіз, згадати як в молодості гуляли стародавніми вуличками подолу.?В цілому, хочу від усіх нас, екскурсантів, висловити подяку за те, що завдяки таким проектам ми маємо можливість побачити один одного, побачити місто, в якому живемо».

Автор – учасниця проекту Віта Олексіївна Пилипчук