Почуй тишу!

Справжнім сімейним святом став перший день занять у Дефі-центрі –центрі гармонійного розвитку й навчання дітей з вадами слуху, який після дворічної перерви 16 жовтня відкрив свої двері цим дітям та їх батькам. Це стало можливим завдяки фінансовій допомозі Благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Крона», за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження».

Історія Дефі-центру бере свій початок у 2007 році, коли Молодіжною громадською організацією «Київській міській центр творчих ініціатив для дітей та молоді «Дельфін»» було прийнято рішення щодо започаткування ініціативи зі сприяння інтеграції в суспільство дітей та молоді з інвалідністю. Першим етапом впровадження цієї ініціативи стало створення Сімейного клубу «Дефі» – клубу для дітей з вадами слуху та їх батьків. Протягом тривалого часу у Дефі-клубі проводилися розвиваючі заняття, спрямовані на розвиток у дітей творчих здібностей, художнього сприйняття, формування у них навичок спілкування (зокрема, у сумісній ігровій діяльності), розвиток дитячої пам`яті, уваги, уяви, емоційних та вольових проявів, логічного мислення; також в рамках клубу організовувалися свята, тощо. Але згодом його роботу було тимчасово припинено з огляду на ремонт, який проводився у приміщеннях «Дельфіну».

На початку 2010 р. МГО «Дельфін» у співпраці з Громадською організацією «Асоціація «Спілка перекладачів жестової мови»» організували курси жестової мови. А на початку літа «дефівці» взяли участь у конкурсі проектних пропозицій “Cоціальні ініціативи для допомоги дітям з особливими потребами”, організованому вищезазначеними фондами «Крона» та «Відродження», який вони успішно виграли, отримавши фінансування діяльності, тепер уже, Дефі-центру в рамках проекту «Почуй тишу!» на найближчих 7 місяців.

Першими ластівками впровадження проекту «Почуй тишу!» стали друк інфо-матеріалів та участь Центру в соціальному фестивалі «Всі разом!» (Київ, Хрещатик, 3 жовтня 2010 р.). В цей день намет Дефі-центру відвідали близько 30 дітей різного віку (від 1,5 до 15 років) разом з батьками. Також триває робота над веб-сторінкою Центру: http://defi-center.org.ua/. Все це звичайно дуже важливо, але головне те, що 16 жовтня у Дефі-центрі розпочато новий «навчальний сезон» для дітей з вадами слуху та іншими особливостями розвитку. На сьогодні Центр пропонує розвиваючі заняття, арт-терапію, заняття з хореографії, вивчення жестової мови, заплановані консультації психолога та логопеда, організовуватимуться свята, тренінги й семінари для батьків тощо.

Роботи звичайно ж багато, але дружна Дефі–сім’я має на це й наснагу, й бажання. Головне щоб дітки відвідували заняття, а їх батьки, усвідомлюючи значення таких занять для дитячого розвитку, їм у цьому допомагали. І тоді, як показав досвід проведення першого навчального дня, навіть холодний сірий жовтневий день може перетворитися на тепле сімейне свято.