Разом до створення безбар’єрного середовища!

logo OON

5 листопада 2014 року в головній залі архітектурного факультету Київського національного університету будівництва і архітектури в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який реалізується «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва», відбулася відкрита лекція «Універсальний дизайн та створення безбар’єрного середовища для маломобільних громадян».

На зустріч з гостями зібралось більше сотні студентів-архітекторів з різних курсів, аспіранти та викладачі.

Гостей привітали: декан архітектурного факультету професор Олександр Кащенко та завідувач кафедри, розробник багатьох українських нормативів, професор Вадим Куцевич. У вступному слові декан зазначив, що представлена інформація буде працювати на розвиток архітектурної творчості і на гуманізацію архітектури, що наша мета – створення безбар’єрного середовища, в якому усі люди можуть ефективно жити, працювати і відпочивати.

Виступили з презентаціями: Олександр Ворона – президент «Спілки громадських організацій інвалідів Києва», Крістіна Баграмян – менеджер програми «Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні» що адмініструється ПРООН. Стовідсотковою увагою аудиторії володів експерт з даної проблематики Олег Полозюк. Розкриті ним 7 правил універсального дизайну мають обов’язково увійти до програм навчання архітекторів та дизайнерів.

Чимало присутніх у той день вперше серйозно замислились про справжню доступність звичного оточуючого середовища. Їхні подальші проекти тепер мають це засвідчити.

Цей захід має стати початком довготривалого співробітництва у вигляді регулярних презентацій, бесід, участі студентів у реальних проектах.