Разом заради доступності

3 жовтня відбулася робоча зустріч з питань безбар’єрного середовища. Вісім представників громадських організацій, які працюють в сфері захисту прав людей з інвалідністю, зустрілися в рамках проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами», який реалізується «Спілкою громадських організацій інвалідів Києва» за підтримки фонду «World Jewish Relief».

IMG_7205
Порядком денним стало знайомство представників НГО з проектом, метою якого є створення рівного доступу до популярних архітектурних, культурних або інших об’єктів для людей з інвалідністю різних нозологій.
У зібранні взяли участь такі громадські організації:
• ВМГО студентів–інвалідів «Гаудеамус»;
• ВМГО «Генерація успішної дії»;
• Міська громадська організація допомоги та сприяння дітям-інвалідам з дитинства “Церебрал”;
• “Дніпровське районне товариство інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату”;
• Районне товариство допомоги та сприяння інвалідам з порушенням опорно-рухомого апарату Святошинського району м. Києва;
• Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»;
• Київське міське товариство інвалідів “Співдружність”.

«На цьому етапі роботи ми маємо визначитися з об’єктами та місцями, над якими будемо працювати. Важливо знати основні маршрути київських людей з інвалідністю та зробити їх максимально доступними. Десь, можливо, треба понизити висоту бордюру, а в іншому місці не обійтись без малювання спеціальних ліній для людей з порушеннями зору,- пояснив президент «Спілки» Олександр Ворона, який був головою засідання. – Не обов’язково всюди споруджувати дорогі великі пандуси або ще дорожчі ліфти. Наші спільні зусилля, творчі ідеї та розуміння зсередини потреб людей з різними нозологіями дозволять оптимізувати обрані об’єкти».
Особливість проекту «Забезпечення правом на доступне середовище людей з особливими потребами» полягає ще і в тому, що задіяні громадські організації не тільки самостійно можуть обирати місця, які потребують забезпечення доступу, але й особисто контролюють зміни, які вносяться до цих місць та об’єктів. Це стає можливим завдяки створенню спільної контрольної групи, яка перевіряє рівень забезпечення доступу та якість виконаних робіт.