Реабілітація постраждалих під час бойових дій на сході України. Лист-відгук

В рамках соціального проекту «Школа волонтерів»відбулася зустріч студентів-волонтерів факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка з представниками «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» (СГОІК).  Тема зустрічі – «Життя учасників АТО після війни».

Під час зустрічі виступили президент СГОІК Олександр Ворона та спеціаліст НАІУ Олег Полозюк.  Студентам було  представлено етапи та  особливості встановлення контакту з людьми, які постраждали під час бойових дій на сході України і зараз проходять реабілітацію. На власному досвіді Олег Миколайович розповів про процес усвідомлення людиною отримання інвалідності, нової реальності та свого теперішнього стану, а також про особливості адаптації потерпілих. Також студенти мали змогу дізнатись про особливості взаємодії між пораненими та людьми, які надають їм допомогу: волонтерами, лікарями, психологами.

Цікавою та інформативною частиною зустрічі стала розмова щодо труднощів, з якими зіштовхуються люди, які пересуваються за допомогою візка, через відсутність адаптованого до їх потреб середовища.

Проведена зустріч стала дуже інформативною та ресурсною для волонтерів та викладачів факультету. Більш зрозумілішими стали проблеми та потреби людей з інвалідністю, у волонтерів зник страх першого спілкування та з’явилась віра у власні сили».

Отакий от лист-вігдук ми отримали від представників Київського національного университету ім. Т. Шевченка.  Від імені СГОІК хочемо подякувати колегам за можливість обміну досвідом та плідну співпрацю.