Рекомендації все більше і більше поширюються серед змінотворців.
Нещодавно Рекомендації щодо впровадження доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків були обговорені з Депутаткою Київської міської ради, Головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, пані Мариною Порошенко.
Домовилися про співпрацю та найближчі кроки, зокрема визначено, важливість спільної діяльності з включення в стратегію доступності Києва цілей щодо доступності та інклюзивності дитячих ігрових майданчиків.
Олександр Ворона, президент «Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва»:
Змінотворці ‒ це люди, що мислять масштабами країни, континенту, всього світу. Їм під силу бачити те, що інші не бачать, мислити категоріями, десятиліттями на перед.
Для Києва та всієї України інклюзивність ‒ це можливість і потенціал розвитку та позитивних змін.
Якщо ми хочемо, щоб наша країна процвітала та звучала в унісон зі світовими державами, ми повинні толерувати напрямок інклюзії і сприяти її всебічній імплементації.
Пам’ятаю, як в 2000-х роках починалася робота над створенням безбар’єрності в Україні. В 2018 році були затверджені ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Вони наразі є основою, за якою будується безбар’єрність в Україні та закріплюють філософію інклюзії в нашій країні.
Зазнав впливу і застарілий термін «інвалід», що був викреслений зі словників та лексикону в політичному і суспільному полі, набувши нових сенсів у значенні «ЛЮДИНА з інвалідністю», що впливає на свідомість та самоідентифікацію людей з інвалідністю та суспільства в цілому.
Зараз перед нами нові виклики ‒ створювати середовище гідності та поваги, середовище в якому включеність та різноманіття є умовою розвитку для кожної дитини.
Радий, був поспілкуватися з Головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики пані Мариною Порошенко та презентувати їй ідею доступності та інклюзивності дитячих майданчиків.