Ще один об’єкт соціального призначення став доступним

Спілкою громадських організацій інвалідів Києва в рамках реалізації проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами» за підтримки фонду «World Jewish Relief» було відремонтовано доріжку в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району.

Ми отримали лист-відгук від клієнтки Центру та мешканки Лісового масиву Юлії.

«Оскільки інвалідність я маю з дитинства, то відкриття у 2001 році Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями на рідному Лісовому масиві було дуже важливою подією для нашої сім’ї. Я була однією з перших клієнтів Центру і знайшла там багато нових друзів, розвинула нові вміння та навички, стала більш впевненою в собі.

З тих пір пройшло чимало часу, відбулись значні зміни: я стала дорослою та самостійною, навчаюся в Університеті, очолюю одну з Всеукраїнських організацій для молоді з інвалідністю. Я можу впевнено сказати, що значний вплив на мій розвиток та становлення як особистості відіграв Центр. Я досі його часто відвідую, беру участь в заходах.

Але однією з проблем в Центрі була архітектурна доступність. На вході до нього був побудований зручний пандус. Однак між проїзною дорогою та пандусом була ділянка бездоріжжя, яка створювала перешкоду. Щоб подолати дане бездоріжжя часто потрібно було просити допомогу сторонніх людей.

Під час проведення моніторингу стану безбар’єрності архітектурного середовища Лісового масиву Спілкою громадських організацій інвалідів Києва, до якого я була залучена вже не лише як мешканка даного мікрорайону, а й у якості громадського активіста, було зафіксовано дані перешкоди і вже через кілька місяців на місці бездоріжжя з’явились чудова доріжка до Центру реабілітації, що стала ніби продовженням існуючого пандусу.

Також в процесі моніторингу нами було виявлено труднощі в доступності до районної поліклініки для дорослих. Згодом, там також було побудовано пандус на головному вході поліклініки. Це дало змогу безперешкодно відвідувати лікарів, проходити амбулаторне обстеження та лікування не лише людям з обмеженими фізичними можливостями з числа осіб з інвалідністю, а й осіб похилого віку, майбутніх та молодих мам, осіб з тимчасовою непрацездатністю, наприклад з причини травмування.

Таким чином, завдяки зусиллям активістів українських громадських організацій та міжнародного благодійного фонду було зруйновано ще кілька перешкод до безбар’єрної України і, тим самим, створено можливість мені особисто та іншим людям з інвалідністю, зокрема тим, які проходять реабілітаційні заходи у Центрі реабілітації дітей та молоді з інвалідністю та дорослій поліклініці на Лісовому масиві, бути, відчувати та показувати себе оточуючим повноцінними та рівноправними членами українського суспільства»

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району відвідує 85 дітей та молоді з інвалідністю.

Поліклініка №3 Деснянського району обслуговує 75 000 клієнтів, з них  22 297 – людей похилого віку; 2 850 – людей з інвалідністю. Щодня послугами медичного закладу користується понад 1 500 людей.

Об’єднавшись, ми зможемо більше. Давайте змінювати світ на краще!

до після
ДО ПІСЛЯ