Створено мініатюрний принтер Брайля для сліпих

Це не перший принтер для етикеток зі шрифтом Брайля, але пристрій Braille-It Labeler цілком може змінити підхід до питання доступності інформації для незрячих у торгівлі та інших суспільних сферах життя сучасної людини.

Представлений на конференції A Better World by Design, пристрій дозволяє сліпим або людям зі слабким зором самостійно роздруковувати невеликі наклейки з видавленим шрифтом Брайля завдяки простому шестикнопочному управлінню.

Конструктор Braille-It Labeler Тед Муаллем (Ted Moallem) заявив про те, що «в руках зрячих бюджетна продукція Брайля переживає застій»: на його думку, за 200 років існування шрифта інструменти для його використання і поширення буквально не змінилися – індустрія не розвивалася в цьому напрямку через нерозуміння масштабів і суті проблеми.

Дивно, але пристрій з алюмінію і дроту може бути зібрано цільовою аудиторією самостійно. Муаллем продемонстрував це ще в минулому році, коли на його семінарі в індійському місті Катпаді (Katpadi) сліпі люди успішно вчили збірці гаджета зрячих. Сьогодні він збирається провести аналогічні заходи в інших країнах, у тому числі в Сенегалі, Ліберії та Лівані. Мета Муаллема – навчити незрячих конструювати (саме, не купувати) настільки корисний в побуті пристрій своїми силами; особливо це стосується жителів країн, що розвиваються, на частку яких припадає 90% сліпого населення планети. До того ж, політика цих країн часто нехтує ними на догоду економічного, а не соціального розвитку.