Спортивне літо в Криму

Літо – пора тепла, сонця і – спорту. І справа тут не лише у Євро-2012. 16 червня 2012 року в рамках святкування дня міста Саки на території ДП «Спеціалізований спинальний санаторій ім. Бурденко відбувся Х міжнародний марафон «Скіфський берег-2012». Дистанція марафону – 42 км. Марафон відбувався під патронатом голови верховної ради Криму В. Константинова.

Організаторами цього спортивного свята виступили Сакська міська рада; ГП МОУ «Сакський центральний клінічний санаторій ім. М. Пирогова; ДП «Спеціалізований спинальний санаторій ім. Бурденко та інвалідно-спортивний клуб «Лідер». Учасниками марафону виступили спортсмени-візочники з України та Криму, а також – Росії, Білорусі, країн Прибалтики, Вірменії, Польщі, Німеччини та США. Спортсмени змагалися на двох видах візків: спортивно-гоночних та активних. Змагалися і чоловіки, і жінки. Цікавим є те, що попередні дев’ять марафонів були по суті напів-марафонами, оскільки мали дистанцію в 21 км, цьогорічний – в 42 км.

Учасники марафону

            Почалося це спортивне свято з урочистої церемонії відкриття, під час якої представники організаторів та міської влади привітали учасників та гостей свята. Лунали різні хороші побажання від організаторів та спонсорів свята. Аж ось – нарешті – напутні слова сказані, оголошено старт і – почалося. Спортсмени змагалися у двох категоріях: напів-марафон з дистанцією в 21 км та власне марафон з дистанцією в 42 км. Кожен докладав максимум зусиль і старань для перемоги, жоден спортсмен не шкодував для перемоги ні себе, ні візків, які часом не витримували такого навантаження. Кожна людина, яка, незважаючи на потребу в інвалідному візку, виходить на марафонську доріжку – вже переможець.

Ольга Пашолок – не лише відома плавчиня, а і один із переможців марафону “Скіфський берег”-2012

            Але спорт є спорт,  тож переможцем та призерами було визнано тих, хто прийшов до фінішу першими. Перше, друге та третє місця на дистанціях в 21 та 42 км зайняло по кілька спортсменів. Це, зокрема,  Віктор Карпов (ІІІ місце, дистанція 42 км); Олександр Сухан (ІІ місце, 42 км); Ольга Пашолок (І місце, 42 км); Анатолій Бардиж (І місце, 42 км); Микола Федоренко (І місце, 21 км) та багато-багато інших. Переможцям та призерам були вручені кубки, дипломи та цінні подарунки.

Марафон «Скіфський берег-2012» пройшов дуже цікаво і, напевне, його девізом цілком можуть стати слова «Здоровий дух – здорове тіло!» Адже часом людині з особливими потребами потрібно дуже багато мужності, щоб просто вийти з дому, а хто зміг побороти себе і вийшов 16 червня на бігову доріжку санаторію ім. Бурденко – вже переможці. Переможці над собою та своїми комплексами.