Тематичний семінар у ЦНАП м. Києва

11 грудня 2019 року відбувся тематичний семінар на тему «Особливості обслуговування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення». Захід відбувся за підтримки «Центру інклюзивного дизайну» та «Всеукраїнського об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» .
Організатором семінару виступив Центр надання адміністративних послуг міста Києва спільно зі «Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва» в рамках проекту «HUB універсального дизайну та інклюзивності», який реалізується «Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва» спільно із КМДА. Місце проведення – ЦНАП Печерської РДА у м. Києві.
Організатори семінару звернулися о експертів для того, щоб отримати більше знань у питаннях обслуговування з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Основні меседжі від доповідачів:

  • Конвенція про права осіб з інвалідністю наголошує на тому, що інвалідність – це термін який еволюціонує.
  • Правильна комунікація сприяє кращій взаємодії.
  • Наразі більш поширеним стає універсальний дизайн. Універсальне середовище не акцентує увагу на людях з інвалідністю, а робить зручний простір абсолютно для всіх (для людей з інвалідністю, людей похилого віку, молодих батьків із коляскою, дітей і т.д.).
  • Впровадження інклюзивного дизайну в міському просторі є компонентом сталого розвитку міста.

Серед учасників семінару були також начальник управління забезпечення діяльності Департаменту (центру) надання адміністративних послуг Віктор Поворозник, начальник навчально-методичного відділу Київського міського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Зоя Бабічева та адміністратори центрів надання адмінпослуг міста Києва.
Спілка громадських організацій людей з інвалідністю вже не вперше співпрацює з ЦНАП м. Києва, адже Олександр Ворона активно долучається до роботи над доступністю Центрів надання адміністративних послуг у різних районах м. Києва.