У КИЄВІ ВІДКРИТО ЦЕНТР ЦІЛОДОБОВОГО ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМИ НА ДЦП

«Особлива дитина». Так називається Центр цілодобового  догляду за хворими ДЦП, який нещодавно відкрився на території Київської міської клінічної лікарні №1, що в Оболонському районі столиці.  Центр  – спільний міжнародний соціальний  проект  «METRO GROUP» з Німеччини Київського об’єднання Спілки Самаритян України та Київської міської державної адміністрації.

     Спілка Самаритян України в рамках виконання програми «Безбар’єрне середовище» вирішила допомогти матерям з дітьми хворими на ДЦП. Київське відділення Спілки під керівництвом Світлани Евковської  зробило все від них залежне, щоб  Центр цілодобового утримання хворих на ДЦП – а їх 8 тисяч тільки у Києві – з’явився.
Для цього заручившись підтримкою Першого заступника  Голови Київського КМДА Ірени Кільчицької та за допомогою Головного лікаря  Київської дитячої клінічної лікарні №1, а також європейських партнерів  «METRO GROUP» київські самаритяни добилися приміщення під Центр.
Центр – а це 170 кв м – містить три спальні, санвузли спеціально обладнану ванну-кімнату, пристосовану для дітей хворих на ДЦП та інвалідів –візочників. Одночасно центр може вмістити  до 15 дітей віком від 3 до 16 років.
    На відкритті центру прибули  Перший заступник Голови КМДА Ірена Кільчицька, представник управління з гуманітарних питань та представники різних управлінь КМДА. Були також запрошені почесні гості з   Посольства Німеччини в Україні, представники організацій міста-побратима Мюнхена. Присутні також  були  Голови громадських організацій Києва   та 32 волонтери з чотирьох країн Європи, які на протязі трьох днів впорядковували приміщення Центру.
    Вітаючи присутніх на відкритті Центру керівник «METRO GROUP Україна »  Михайло Завалов сказав «Ми не тільки відкриваємо такі соціальні проекти, Співпрацюватимемо також з Міністерством освіти. Робота  буде націлена на підготовку дітей до середніх та вищих навчальних закладів».
    У своїй вітальній Ірена Кільчицька відзначила «Це перший Центр розрахований  на цілодобове передування дітей хворих на ДЦП, Він дійсно необхідний, адже сюди матері зможуть направляти дітей у випадку хвороби або інших життєвих обставин. У Києві 8 тисяч  дітей хворих на ДЦП і вони разом з  батьками потребують допомоги від суспільства та влади».
    За дітьми будуть доглядати  медична сестра та три помічники. До роботи будуть залучені також волонтери. В разі необхідності залучатимуться медичні сестри лікарні.
Ірена Реонольдівна нагадала, що у столиці та районах вже функціонують дев’ять центрів, але такий відкривається вперше.

Константин Пятилетов
info-spilka