Пандус у поліклініці № 3 – відгук вдячного пацієнта

Спілкою громадських організацій інвалідів Києва, в рамках реалізації проекту «Забезпечення права на доступне середовище людей з особливими потребами» за підтримки фонду «World Jewish Relief» було побудовано пандус в поліклініці №3 Деснянського району міста Києва.

Ми отримали лист-відгук від мешканця Лісового масиву – Івана Васильовича.

       «До недавнего времени я был достаточно здоровым человеком и о проблемах с доступностью даже не задумывался. Однако полгода назад все изменилось – у меня отказали ноги и после лечения в больнице пришла пора оформлять инвалидность. В этот период мы с женой посещали взрослую поликлинику чуть ли не каждый день.

     

Мы, как и другие инвалиды, заходили туда через неотложное отделение, но для того, чтоб меня затолкать на коляске по существующему там пандусу, нужно было просить помощи еще двух человек, так как пандус бил не очень удобный.

       Во время очередного посещения поликлиники мы заметили, что у главного входа в поликлинику проходит какое-то мероприятие. Это было открытие нового пандуса в поликлинику. В этот день мы вдвоем с женой впервые сами поднялись в поликлинику и зашли с центрального входа как «обычные люди».

       Так мы с женой испытали на себе все «прелести» жизни на инвалидной коляске и поняли, что даже нехитрые, но удобные приспособления как пандус, очень даже  помогают нам жить».

Переклад листа українською:

«До недавнього часу я був достатньо здоровою людиною і про проблеми з доступністю навіть не замислювався. Однак півроку тому все змінилося – у мене відмовили ноги і після лікування настав час оформлення інвалідності. В цей період ми з дружиною відвідували поліклініку для дорослих ледь не кожного дня.

        Ми, як і інші інваліди, заходили туди через відділення «швидкої», але для того, щоб заштовхнути мене на візку по наявному пандусу, потрібно було просити допомоги ще двох людей, оскільки пандус був не дуже зручний.

       Під час чергового відвідання поліклініки ми помітили, що біля головного входу в поліклініку проходить якийсь захід. Це було відкриття нового пандуса в поліклініку. В цей день ми з дружиною вперше самі піднялися в поліклініку і зайшли з центрального входу як «звичайні люди».

        Так ми з дружиною відчули на собі всі «радості» життя на інвалідному візку і зрозуміли, що навіть нехитрі, але зручні речі як пандус, навіть дуже допомагають нам жити»

Поліклініка №3 Деснянського району обслуговує 75 000 клієнтів, з них  22 297 – людей похилого віку; 2 850 – осіб з інвалідністю. Щодня послугами медичного закладу користується понад 1 500 людей.

Об’єднавшись, ми зможемо більше. Давайте змінювати світ на краще!