Україна приєдналася до Конвенції ООН

Шановні колеги!

Україна приєдналася до Конвенції ООН про права інвалідів  та Факультативного протоколу до неї.       24 вересня 2008 року у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Президент Віктор Ющенко підписав Конвенцію ООН про права інвалідів та Факультативний протокол до неї.

Колектив "Спілки громадських організацій інвалідів м. Києва" висловлює щиру подяку всім громадським організаціям м. Києва та всім тим, хто приймамв актівну участь у роботі по прискоренню підписання Конвенції.

Конвенція це перший всеосяжний міжнародно-правовим документом, спрямованим на захист прав осіб з інвалідністю. Вона містить 50 статей, спрямованих на захист і заохочення прав інвалідів, ліквідацію дискримінації щодо них, забезпечення їхнього права на роботу, медичне обслуговування, освіту і повну участь у житті суспільства, а також доступ до правосуддя, особисту недоторканність, свободу від експлуатації і зловживань, свободу пересування. Згідно з Конвенцією, держави повинні ухвалити і виконувати закони та інші заходи, спрямовані на поліпшення правового захисту інвалідів. Також вони зобов’язані скасувати законодавчі акти і боротися з усіма традиціями і практикою, які допускають дискримінацію стосовно осіб з обмеженими фізичними можливостями.