Уповноважена Київської Міської Ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська ‒ про архітектурну доступність столиці та співпрацю з громадськими організаціями

Уповноважений Київської Міської Ради з прав осіб з інвалідністю ‒ нова посада, яка покликана суттєво поліпшити життя людей з інвалідністю в Києві. Зараз посаду Уповноваженої КМР з прав осіб з інвалідністю обіймає Леся Петрівська. Отже, про пріоритетні напрями роботи, питання архітектурної доступності та співпрацю з громадськими організаціями ‒ говоримо з Лесею Станіславівною.

Уповноважена КМР з прав осіб з інвалідністю це нова посада, скажіть, будь ласка, які напрями будуть чи є пріоритетними для Вас.

Очевидно, що для міського омбудсмена важливим є все, що стосується життя людей з інвалідністю в столиці. Тому уникнути певні кола проблем чи гострих питань не вдасться. Приміром, архітектурної доступності. Так чи інакше ми будемо працювати у всіх сферах міської політики, у всіх напрямах. Але охопити все і одразу не вдасться, тому зараз ми спільно з командою визначаємо першочергові сфери. Швидше за все, для початку зосередимось на інформаційній доступності, освіті, медицині та культурі.

Чому питання архітектурної доступності є актуальним?

Тому що ідеться про базову потребу будь-якої людини. За бажання і потреби людина повинна мати можливість комфортно і безпечно вийти з дому, скористатись громадським транспортом, зайти в будь-який приватний чи державний заклад, в магазин, кінотеатр, парк, дитячий майданчик і т.д. Інвалідність не має бути вироком, який назавжди забере можливість повноцінно жити. Більше того, коли ідеться про архітектурну доступність, мова не лише про доступ для людей з інвалідністю, а й про інші маломобільні групи населення, до яких в певні періоди життя може потрапити кожен із нас.Чи плануєте займатись питаннями доступності дитячих майданчиків?

Серед іншого, звісно. Але окрім факту присутності доступного дитячого майданчика, має бути забезпечена можливість банально добратись до нього. Тому я більше схильна говорити про потребу в комплексних рішеннях.

Як ви плануєте співпрацювати зі громадськими організаціями?

Ми відкриті до діалогу з усіма громадськими організаціями, які працюють в сфері захисту прав та інтересів людей з інвалідністю в Києві. І готові до співпраці як з громадським сектором, так і з колом експертів, які мають позитивний досвід в реалізації міських проектів, ідеї і готові спільно з нами докладати зусиль до досягнення мети.