Урочиста зустріч з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю 1 грудня 2015 року в Університеті «Україна» пройшло урочисте зібрання викладачів і студентів за участі представників державних установ, що опікуються проблемами людей з інвалідністю.

На зустріч завітали заступник міністра соціальної політики України Віталій Мущинін, директор Фонду соціального захисту інвалідів Сергій Артюх, директор Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Михайло Хариш та інші.

У вступному слові Петро ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна», зазначив, що 3-го грудня щороку світ актуалізує проблеми інтеграції у суспільство людей з інвалідністю. Університет «Україна» один із перших у нашій країні поставив вирішення цієї проблеми на державницьку основу. За 17 років діяльності навчальний заклад випустив 13 тис. студентів з інвалідністю. Університет «Україна» став піонером у розбудові інклюзивного освітнього середовища ще до ратифікації Україною Конвенції ООН про права інвалідів і послідовно продовжує цю діяльність. Університет справді унікальний ще й тим, що базується на принципах рівності, справедливості, гуманізму, ставлення до людини як до найбільшої цінності буття. Університет «Україна» ? єдиний ВНЗ в Україні, який побудувався за роки незалежності, причому без залучення прямих державних інвестицій. А зараз університет розпочинає пілотний проект і хоче залучити до співпраці дитячі садочки і загальноосвітню ланку, що дасть змогу вибудувати освітню вертикаль. У цій діяльності варто відзначити співпрацю з відповідними державними структурами.

Віталій МУЩИНІН, заступник міністра соціальної політики України у своєму виступі наголосив:

?  Я хочу сказати, що інтеграція осіб з інвалідністю до суспільного життя – це завдання не лише держави, але і громадськості, яка вважає себе цивілізованим суспільством і яка прагне до європейських стандартів. У нашій країні 2 млн. 568 тис. людей з інвалідністю. Немало дітей-інвалідів. Ми багато років зберігаємо інститут з фінансової підтримки осіб з інвалідністю ? Фонд соціального захисту інвалідів, який за рахунок штрафних санкцій забезпечує чотирьохвідсоткову квоту для працевлаштування інвалідів. Ми також підтримуємо громадські організації для людей з інвалідністю, які отримують певні преференції від держави. Нині держава спрямовує акценти на захист учасників АТО, які за певних умов отримали інвалідність і потребують допомоги. Хочу запевнити, що програми, які проходять по лінії  нашого міністерства, будуть профінансовані у стовідсотковому відношенні до програм, які фінансувалися 2015 року.

Сергій АРТЮХ, директор Фонду соціального захисту інвалідів, побажав колективу університету великих здобутків. Сергій Олександрович подякував педагогічному колективу університету за надану можливість людям з інвалідністю бути нарівні з іншими, адже їм тут зручно і затишно. Неможливо нав’язати людині правильні цінності, людина має сама розуміти, як варто ставитися до осіб з інвалідністю і добро має іти від душі. Саме такі люди працюють у цьому університеті.

Директор Фонду соціального захисту інвалідів відзначив грамотами та подарунками кращих студентів:

Андрія ІРКЛІЄНКА

Кирила КИЯШКА

Людмилу БІЛАНЕНКО

Артема ЖИЛКУ

Ксенію ЛУБАН

Катерину СЕРЕДИНСЬКУ

Олександра НЕРОВНЮ

Анастасію КАЛУГІНУ

В’ячеслава ЛЕТОВАЛЬЦЕВА

Сергія МАШКОВСЬКОГО

Антоніна КОРОТЄЄВА, проректор з навчально-виховної роботи Університету «Україна», вручила дипломи студентам з інвалідністю за відмінні успіхи у навчанні:

Людмилі БІЛАНЕНКО

Артему ЩЕРБИНІ

Вікторії КЛЮШИНІЙ

Олександру НЕРОВНІ

Андрію ІРКЛІЄНКУ

Кирилу КИЯШКУ

Світлані ПАЛУБЕЦЬ

Лідії ЖАРОВІЙ

Олексію ТОПЯКОВУ

Євгену ДОЛОМАНУ

Владу КОРОЛЮ

Кирилу ІВАНЦЮ

Катерині СЕРЕДНИЦЬКІЙ

На завершення гості університету і всі учасники зібрання отримали творчі подарунки. Ліда ЖАРОВА, дипломант фестивалю «Сяйво надій», прочитала вірш Ліни Костенко «А затишок співає, мов сирена…»; вихованці Центру художньої творчості Університету «Україна» – гурт «Веремія» заспівали пісню «Гей, соколи!»; і завершилася зустріч піснею «Любити Україну» у виконанні Романа ПЕРЕХРЕСТА, президента студентського самоврядування Університету «Україна».

Валерія РОЗДАБАРОВА,

Анна МУРАШКО,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»