Уряд затвердив нові редакції документів, які розширюють перелік соціальних послуг

Кабінет Міністрів України своєю постановою затвердив нову редакцію Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), а також Перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання в структурних підрозділах територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Документи вводяться в дію з 1 січня 2010 року. Про це повідомила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова, після засідання Кабінету Міністрів України.

За її словами, нове Типове положення передбачає залучення до кола осіб, які мають право на отримання соціальних послуг у територіальних центрах, нових категорій населення, що сприятиме посиленню їх соціального захисту. Зокрема, право на отримання соціальних послуг матимуть одинокі інваліди ІІІ групи, одинокі хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності) – у разі, якщо вони не здатні до самообслуговування, малозабезпечені громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям, за умови, що вони зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, громадяни, які постраждали внаслідок стихійного лиха, катастроф і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

„За новим положенням місцевим органам влади надається право створювати, у разі потреби,  спеціалізовані відділення для обслуговування вдома інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, з психічними розладами, інших категорій громадян,  які не здатні до самообслуговування”, – наголосила Міністр.

Урядовець також поінформувала, що документом передбачено зняти обмеження щодо прийняття на обслуговування до територіального центру інвалідів з психічними захворюваннями, осіб, які мають онкологічні захворювання ІV клінічної групи, СНІД.

„Завдяки рішенню Уряду буде розширено перелік соціальних послуг, що надаються територіальними центрами, що сприятиме покращанню соціального обслуговування людей похилого віку, інвалідів, інших осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах”, – підкреслила Людмила Денісова.

http://www.mlsp.gov.ua