Представники «Спілки громадських організацій інвалідів Києва» прийняли участь у Народній колегії що проходила в «Київському міському будинку учителя».
Кожен чиновник має знаходитися під жорстким народним контролем. Про це Міністр соціальної політики України Наталія Королевська сказала під час засідання Народної колегії „Владу – під народний контроль”.
«Переконана – діяльність влади тільки тоді буде в інтересах людей, коли громада щодня та щохвилини буде її контролювати. Ми потребуємо жорсткого народного контролю за діями кожного чиновника», – відзначила вона.
«Як правило, по допомогу люди звертаються до влади. Але сьогодні по допомогу я звернулася до громадськості. Бо за місяць у Міністерстві стало зрозуміло, що без підтримки та щоденного реагування з боку громадянського суспільства, всіх завдань у соціальній сфері не вирішити», – сказала вона.
Звертаючись до присутніх, Міністр підтримала пропозицію створювати на місцях народні дружини з контролю за діяльністю чиновників, щоб усі чиновники – від Міністерства до району – перебували під пильним оком громадськості. «Зі свого боку ми запропонували реальні механізми контролю чиновників. У новій структурі Міністерства ми передбачили спеціальний відділ», – сказала Міністр.
За словами Наталії Королевської, цей підрозділ виявлятиме та оперативно реагуватиме на будь-які спроби зловживань посадовцями та буде напряму доповідати Міністру. «Зі свого боку ми зобов’язалися вести постійний діалог з громадськими активістами та дотримуватися принципів відкритості», – повідомила Міністр.
Підсумком роботи Народної колегії стало ухвалення рішення щодо залучення її представників до розробки нормативно-правових актів з питань соціальної політики та проведення їхньої експертизи. Також ухвалили рішення, що Народна колегія проводитиме виїзні засідання у тих регіонах, де будуть зафіксовані факти порушення принципів соціальної справедливості та спільно з Мінсоцполітики вживатиме заходів для виправлення ситуації. Збиратиметься Колегія не рідше одного разу на квартал, а троє її представників постійно співпрацюватимуть з Міністерством як соціальні омбудсмани.
Загалом участь у форумі взяли понад 300 представників громадських організацій з усіх регіонів України.
Ініціаторами проведення Народної колегії стали представники низки громадських організацій. Серед них – голова Громадської ради при Міністерстві соціальної політики Олександр Ільчук, голова Громадської ради Кіровоградської області Сергій Подорожний, виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка та інші. Народна колегія покликана забезпечити узгодження інтересів громадян України та органів державної влади при вирішенні найбільш важливих питань економічного і соціального розвитку, а також розробити механізми забезпечення участі громадськості у розробці рішень органами державної влади та у контролі за їхньою діяльністю.
Резолюція Народної колегії «Владу – під народний контроль»
Вважаючи досягнення соціальної справедливості, суспільної злагоди, гідного рівня життя українців головною метою своєї роботи;
Розділяючи занепокоєння світової спільноти та Організації об’єднаних націй зростанням рівня бідності у світі;
Визнаючи, що соціальний розвиток має найважливіше значення для задоволення потреб і сподівань людей у всьому світі і для виконання обов’язків урядів і всіх секторів громадянського суспільства.
Підтверджуючи, що і в економічному, і в соціальному сенсі найбільш ефективними інвестиціями є вкладення у соціальний, освітній та професійний розвиток Людини, які дозволяють кожному з нас в реалізувати свій потенціал і можливості.
Визнаючи, що підтримка соціально незахищених громадян є спільним завданням держави та суспільства;
Керуючись принципами суспільної солідарності, державно-громадського партнерства;
Народна колегія постановляє:
- З метою координації роботи створити постійно діюче представництво при Міністерстві соціальної політики.
- На основі пропозицій учасників Народної колегії сформувати громадську програму дій.
- Збирати Народну колегію не рідше одного разу на квартал для обговорення та розробки проектів вирішення нагальних соціальних проблем.
- Забезпечити участь представників Народної Колегії у розробці нормативно-правових актів з питань соціальної політики та проведенні їх експертизи.
- Проводити виїзні засідання Народної Колегії у тих регіонах, де будуть зафіксовані факти порушення принципів соціальної справедливості та спільно з Міністерством соціальної політики вживати негайних заходів для виправлення ситуації.
- Постійно залучати членів Народної Колегії до спільної роботи із виявлення фактів порушення соціальної справедливості та їх негайного усунення.
- Для забезпечення ефективності роботи створити постійно діючий секретаріат з покладанням на нього функцій збору інформації та пропозицій та здійснення оперативної комунікації з міністерством.
- Підтримати заходи Міністерства соціальної політики з розвитку соціальної сфери. Взяти активну участь у реалізації заходів з відзначення Всесвітнього Дня соціальної справедливості.
Ми приймаємо цю Резолюцію напередодні Всесвітнього Дня соціальної справедливості та наголошуємо на необхідності докласти загальних зусиль Держави та громадського суспільства до подолання існуючої в Україні соціальної несправедливості.
[nggallery id=88]