В Росії навчають “бачити” за допомогою GPS-навігації

Розвиток мобільної індустрії якнайкраще впливає і на розвиток засобів для покращення буту людей з інвалідністю. Так, у Тюменській області інваліди по зору мають можливість пройти курс реабілітації за унікальною програмою – їх вчать “бачити” за допомогою GPS-навігації. Це сприяє вирішенню проблем соціальної ізольованості.

Проект з навчання GPS-навігації в Центрі відновлювальної реабілітації «Пишма» стартував у минулому році. По закінченню курсу навчання GPS-навігації інваліду передається в безоплатне користування смартфон, в якому встановлена ??програма з озвучення інформації і програма навігації, а також GPS-приймач.

Крім того, протягом календарного року учасникам, які пройшли курс реабілітації з навчання GPS-навігації, надаються послуги із соціального супроводу. Всього за 2011 рік у проекті взяли участь понад 150 громадян, на 2012 рік так само передбачено участь у проекті близько 150 інвалідів по зору.

Учасники програми можуть проходити реабілітацію по путівках двох видів – курс на 21 день з проживанням в центрі і курс на 21 день з короткостроковим (6-годинним) перебуванням в будні дні. У програмі можуть брати участь інваліди по зору у віці від 16 років і старше, мають індивідуальну програму реабілітації.

Зазначимо, що Центрі «Пишма» так само працює і по ряду інших оздоровчих програм для незрячих. Тут приймають на комплексну реабілітацію та пропонують залежно від показань офтальмологічні процедури, послуги з ЛФК, водолікування, масажу, фітолікування, фізіолікування, а також послуги психолога, логопеда.

Активна реабілітація сліпих і слабозрячих громадян у Центрі «Пишма» показує позитивну динаміку, дозволяє навчити людей жити «в світі без бар’єрів».

Сподіваємось незабаром і в Україні будуть проводитись аналогічні заходи.