Відбувся семінар, присвячений інклюзивному публічному простору

12 грудня 2019 року відбувся семінар «Інклюзивний дизайн – як ключовий елемент в процесі проектування публічних просторів». Організаторами заходу виступили «Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва», «Центр інклюзивного дизайну» та «Київзеленбуд» в рамках проекту «HUB універсального дизайну та інклюзивності», який реалізується «Спілкою громадських організацій людей з інвалідністю Києва» спільно із КМДА.

Під час семінару говорили про те, що таке інклюзивність і що слід враховувати, створюючи міський простір, комфортний для всіх. Президент «Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва» Олександр Ворона зазначає, що питання інклюзивності прийшло в Україну нещодавно, проте з розумінням того, що інклюзивність – це для кожного, адже інклюзивний дизайн враховує людську різноманітність – мову, культуру, фізичний стан, гендер, вік тощо. Разом з тим, Олександр Ворона звернув увагу на те, що Київ поступово переходить до створення затишних просторів саме з точки зору інклюзивності. І мова не лише про пандуси у нових парках.

В. о. генерального директора «Київзеленбуду» Олексій Король звернув увагу на те, що інклюзивлюзивність сьогодні – обов’язковий акцент, коли йдеться про сучасний благоустрій міста. І подібні семінари допомагають знайти нові підходи, елементи бачення у проєктуванні нових локацій. Говорилося під час семінару про нові та відремонтовані парки, такі як «Наталка», «Перемога», «Сирецький», «Відрадний» тощо. Також під час роботи семінару торкалися дитячих та спортивних майданчиків. Майже у кожному оновленому парку є або повністю інклюзивні майданчики, або такі, що мають відповідні елементи.