Відвідали концерт Мішеля Леграна та Тамари Гвердцителі

23 грудня у палаці «УКРАЇНА» відбувся концерт Мішеля Леграна (фр. Michel Legrand) та Тамари Гвердцителі в супроводі великого симфонічного оркестру. Учасники проекту «Світ без обмежень» який реалізує «Спілка громадських організацій інвалідів Києва» за підтримки продюсерського центру «Альянс Шатро» мали можливість відвідати цей концерт і наоч побачити легендарного маестро і прекрасну Тамари Гвердцителі.

Мішель Легран (фр. Michel Legrand) – композитор, диригент, блискучий музикант, який відчуває кожну ноту. Перший музичний досвід Легран отримав у свого батька Раймонда Леграна, керівника одного з оркестрів вар’єте. Мати Леграна – Айкануш Марсель Тер-Мікаєлян, вірменська піаністка.

Був знайомий з Едіт Піаф і Морісом Шевальє. У 1952 році закінчує консерваторію паризьку і відправляється в турне по США. З кінця 50-х років починає писати музику до голлівудських фільмів, яка приносить йому світову славу. Найвідоміший його твір – музика до фільму «Шербурзькі парасольки» (1964 рік, з Катрін Деньов у головній ролі). 3 рази нагороджений премією «Оскар», номінацій на «Оскар» 6, три рази номінувався на премію «Сезар» і по 1 разу нагороджений преміями BAFTA і «Золотий глобус» – номінацій на «Золотий глобус» 8. Автор музики до 200 фільмів.

Як джазовий піаніст працює з творами Джанго Рейнхарда і Бікс Бейдербека. У 1958 році записав альбом з Дональдом Бірдом, Джоном Колтрейном і Беном Вебстером. У 1978 році записав альбом «Le Jazz Grand», в 1991 – «Dingo», за що удостоївся премії «Греммі».

[nggallery id=51]

Композитор працював з такими видатними людьми, як: Стінг, Едіт Піаф, Стіві Уандер, Френк Сінатра, Шарль Азнавур, Барбара Стрейзенд. Паралельно виступає як диригент і піаніст класичної музики. Після концерту в паризькій «Олімпії» в 1991 році, неодноразово виступав з Тамарою Гвердцителі, писав для неї музику.

В даний час Тамара Гвердцителі виконує партію Кармен на сцені Дніпропетровського оперного театру з міланським баритоном Джованні Рібікьезу, готує постановку опери в Москві з диригентом Володимиром Зівой, знімається в кіно, грає в Театрі Російської Армії в мюзиклі «Людина з Ламанчі» з Володимиром Зельдіним, виступає з сольними концертами та спільною програмою з Дмитром Дюжевим, а в 2010 році блискуче дебютувала в новому для себе жанрі моновистави.

Виконує пісні більш ніж десятьма мовами: грузинською, російською, французькою, італійською, іспанською, англійською, івритом, українською, вірменською, німецькою та ін.